13 грудня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Прес-центр
 • Відеоінформація
 • ЗМІ про нас
 • Виступи керівництва
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Управління юстиції
 • Районна філія ВОЦЗ
 • Оголошення
 • Земельні питання
 • Вивчення громадської думки
 • Адміністративні послуги
 • Публічна інформація
 • Децентралізація влади
 • Містобудування та архітектура
  Економічний розвиток
 • Маневиччина туристична
 • Бюро правової допомоги
 • Допомога армії
 • Вибори ОТГ
 • Вакансії державної служби
 • Відділ ДРАЦС
 • Очищення влади
 • Громадське обговорення
 • Безвіз
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Енергоефективність
 • Електронне звернення
 • Рік англійської мови
 • Програма "Власний дім"
 • Фонд соціального страхування
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31          
  Понеділок, 09 листопада 2015 15:59

  Міжнародне співробітництво

   

  Міжнародне співробітництво відіграє важливу роль у соціально-економічному розвитку України в цілому та Маневицького району зокрема. Серед основних пріоритетів розширення міжрегіональної співпраці і інтеграції України у світовий економічний простір є вироблення та впровадження цілісної і збалансованої зовнішньоекономічної політики, спрямованої на підвищення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості економіки району, формування позитивного міжнародного іміджу, а також використання кращого іноземного досвіду, можливостей і ресурсів регіонів-партнерів, у тому числі за рахунок реалізації спільних проектів.

  Маневицький район здійснює зовнішні зносини та розвиває міжрегіональне співробітництво з Купішкським районом (Литва), повітом Бжезіне, містом Згеж, гмінами Біляни, Сулув (Республіка Польща),  Іванівським та Камянецьким районами (Республіка Білорусь)  у рамках укладених договорів і меморандумів про співпрацю та торговельно-економічне співробітництво з іншими країнами.

  Упродовж 2017-2016 років у рамках розвитку двостороннього співробітництва було реалізовано ряд спільних заходів, основним завданням яких було використання позитивного іноземного досвіду з розвитку господарського комплексу, представлення Маневиччини як перспективного економічного та інвестиційного партнера, поглиблення взаємозв’язків у туристичній, культурній та освітній сферах тощо.

  У рамках чинних та майбутніх договорів про партнерство і співробітництво упродовж 2017-2016 років районною державною адміністрацією здійснено організаційне забезпечення прийому в районі 20  іноземних делегацій  від Республіки Польщі, Литви, Білорусії та 11 візитів делегацій Маневицького району до партнерів Республіки Польща, Білорусь. Міжнародне співробітництво в основному полягало у розробці спільних проектів, напрацюванні та поглибленні взаємозв’язків у галузі безпеки, культури, освіти.

  Іноземні інвестиції

  На території району діють 4 підприємства із залученням іноземних інвестицій: ТзОВ «Екома», ТзОВ «Волиньфрукт», ТзОВ «Крайімпекс»,  ТзОВ «Еміта».

  Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за весь період інвестування, на 1 жовтня 2017 р. становив 363,0 тис. дол.США. З країн ЄС надійшло 100% загального обсягу акціонерного капіталу.

  Зовнішньоекономічна діяльність

  Обсяг експорту товарів у січні-листопаді 2017 року становив 9,4 млн.дол. США, імпорту – 1,4 млн.дол.

  Позитивне сальдо становило 8,0 млн.дол. Найбільше товарів експортували в країни Європейського Союзу та Туреччину, імпортували – з країн ЄС.

  В товарній структурі експорту переважали деревина і вироби з неї, вироби з каменю, гіпсу, цементу, їстівні плоди та горіхи, імпорту – засоби наземного транспорту, крім залізничного, та механічні пристрої.

  Розвиток співробітництва в галузі науки та освіти

    У 2016 році в районі проведено 2 міжнародні наукові конференції: «Перша світова війна на Волині», «Маневицький човен: перспективи дослідження, збереження, музеєфікації».

  20 серпня 2016 року у Костюхнівці відбулися заходи з нагоди 100-річчя битви Польських легіонів у Першій світовій війні.

  У 2016 році  організовано спільний відпочинок дітей з України та Польщі на теренах двох держав.

    27 серпня 2016 року у навчальному закладі села Кукли відбулась партнерська зустріч педагогічного колективу школи з делегацією освітян та підприємців м. Іннолудзя Лодзького воєводства Республіки Польща.

    27 вересня 2016 року підписаний договір про співпрацю між Колківським вищим професійним училищем та Клайпедським державним університетом прикладних наук (Литва).

  З нагоди участі у велосипедній естафеті «Вогонь Незалежності»  5 листопада 2016 року в районі перебували офіційні іноземні делегації від міста Згежа та міста Озоркува Лодзького воєводства Республіки Польща.

  Розвиток співробітництва в сфері культури

  Закладами культури району напрацьовані дружні культурні зв'язки із партнерами із Республіки Польщі, Білорусії та Литви. Зокрема, у 2015 році творчий колектив районного будинку культури брав участь у відзначенні Свята закінчення літа, який проходив 11-13 вересня в м. Згеж Республіки Польща.

  З нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва 09 листопада 2016 року в районному будинку культури відбувся святковий концерт за участю творчих колективів Іванівського району Брестської області Республіки Білорусь.

  На День Незалежності України 24 серпня 2017 року творчі колективи з Купішкського району (Литва), Іванівського та Камянецького районів (Республіка Білорусь) підготували і провели концерт, на якому ознайомили маневичан із історичними, культурними, національними традиціями своїх країн.

  Народний аматорський ансамбль районного будинку культури «Джерела» 13-14 січня 2017 року взяв участь у Міжнародному фестивалі «Фольклор без кордонів» у м. Іваново Республіки Білорусь.

  Народний аматорський чоловічий ансамбль «Маневицька сотня» районного будинку культури 12-13 серпня 2017 року взяв участь у VIII Міжнародному фестивалі фольклору «Мотольські ласощі» в агромістечку Мотоль Іванівського району Республіки Білорусь.

            Розвиток співробітництва в сфері фізичної культури, спорту

  Протягом 23-25 червня 2017 року проходив 1-й Міжнародний турнір із футболу присвячений Дню Конституції України в селищі Маневичі, а у 2016 році наша команда брала участь у футбольному турнірі в Купішкському районі (Литва).

            Розвиток співробітництва в сфері безпеки

  Протягом 17-18 травня 2017 року в районі перебувала офіційна іноземна делегація  з гміни Біляни Мазовецького воєводства Республіки Польща, яка взяла участь у спільному навчанні Маневицького районного відділу управління ДСНС України у Волинській області, Маневицького відділу ГУНП у Волинській області, ДП «Маневицький лісгосп» із залученням новітньої пожежно-рятувальної техніки, квадрокоптера управління ДСНС України у Волинській області по ліквідації умовної пожежі лісового масиву Карасинського лісництва поблизу озера Тросне. Загалом у навчанні брали участь  20 рятувальників та 8 працівників поліції,  7 одиниць техніки і квадрокоптер. В складі делегації були представники пожежних служб Республіки Польща, які обмінялися досвідом з своїми українськими колегами. Делегація ознайомилася з роботою ДП «Маневицький лісгосп» щодо відеоспостереження за лісовими масивами в режимі онлайн з метою забезпечення оперативного виявлення джерел займання та їх локалізації.

  Протягом 30-31 липня 2017 року відбулася поїздка офіційної делегації району на чолі з першим заступником голови райдержадміністрації Андрієм Бураком до гміни Біляни Республіки Польща.  В рамках обміну досвідом між українськими та польськими працівниками пожежних частин делегація взяла участь у заході «Пікнік військово-сімейний», ознайомилася з роботою пожежної частини в місті Соколув-Підляський. Польські колеги з гміни Біляни безкоштовно передали для Маневицького районного відділу ДСНС України у Волинській області обладнання для зв’язку (10 радіостанцій), спорядження для захисту рятувальників (шоломи захисні та 4 апаратів на стисненому повітрі.  Делегація також відвідала лісництво в місті Соколув-Підляський, фермерське господарство, об’єкти культурної спадщини та школу в гміні Біляни.

  Обмін досвідом

  На базі райдержадміністрації 23-24 вересня 2016р. відбувся виїзний семінар «Організаційно-правові засади органів виконавчої влади» для голів райдержадміністрацій області з вивчення досвіду роботи інноваційно-інвестиційної діяльності району.

  В рамках компоненту «Підвищення обізнаності з питань відновлювальної енергетики» 31 травня 2016 року на базі Маневицького району проходив ознайомчий візит для 60 представників з 10 районів Рівненської та Волинської областей – партнерів спільного проекту Європейського Союзу та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

  Розвиток співробітництва в медичній галузі

  9 квітня 2017 року з робочим візитом Маневичі відвідала делегація Німецького Червоного Хреста з міста Бад Нойєнар-Арвайлер. Гості побували у НВК «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-гімназія ім.А.П.Бринського», відвідали Маневицьку центральну районну лікарню. Також мали зустріч з головою районної державної адміністрації Андрієм Линдюком. Обговорили питання співпраці між товариством Червоного Хреста в Україні та Німеччині, поділились досвідом щодо волонтерської роботи як в Німеччині, так і в інших країнах Європи. 

  Розвиток співробітництва в галузі сільського господарства

  Делегація району на чолі з головою районної державної адміністрації Андрієм Линдюком 27 серпня 2016 року взяла участь у святкуванні районного фестивалю-ярмарки «Дожинки – 2016» в агромістечку Критишин Іванівського району Республіки Білорусь.

  Делегація району 16 вересня 2017 року взяла участь в Каменецькому районному фестивалі «Дожинки – 2017» (Республіка Білорусь), де мала можливість ознайомитися з аграрним потенціалом Каменеччини, витворами мистецтв народних умільців.

  В  2016 році придбано лазерний принтер із функціоналом «3х1» (друк, копіювання та сканування) для відділу економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва районної державної адміністрації.

            Проектна діяльність

  На території  району реалізовувалися та впроваджуються проекти, що визнані переможцями різних конкурсів проектів. Загальна вартість проектів складає понад 20 млн. грн.

  Упродовж 2012-2017 років в рамках проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» створено та зареєстровано 7 громадських організацій, реалізовано 10 мікропроектів. За успішну проектну діяльність Маневицького районного ресурсного центру громад, що діє на базі відділу економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва райдержадміністрації, проект ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» передав районній державній адміністрації у постійне безоплатне користування меблів на суму 25500 грн.

  У 2017 році реалізувався проект районної державної адміністрації, що став переможцем у обласному відборі центрів надання адміністративних послуг в рамках проекту ЄС «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». Загальна сума проекту 2 млн. грн., в тому числі 1,35 млн. грн. за рахунок коштів ЄС, 0,65 млн.грн. – кошти районного бюджету.

  Упродовж 2014-2017 років впроваджувався проект «Розбудова сільськогосподарської діяльності Маневицького району Волинської області та Володимирецького району Рівненської області за рахунок підтримки регіональних програм покращення грунтів і просвітницької діяльності серед населення (пілотний проект)» Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України».

  Проект районної державної адміністрації та гміни Біляни (Польща) «Дороги, що з’єднують польські та українські кордони» став переможцем конкурсу  Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.  Загальний бюджет проекту складає понад 2,6 млн. євро. З них більше 1,5 мільйонів євро передбачено для проведення капітального ремонту 16,8 км  автомобільної дороги  О 031169 Собищиці - Колодії - Вовчецьк - /М-07/ - Комарове - Розничі - /Р-14 (на відрізку від села Костюхнівка до автомобільної дороги М-07) та вуличного освітлення з використанням відновлювальних джерел енергії в населених пунктах сіл Гута Лісівська, Лісове, Костюхнівка, Вовчецьк.

  Відділ економічного розвитку, інвестицій

  та міжнародного співробітництва райдержадміністрації

  Переглядів 2622
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Маневицька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Маневицькій райдержадміністрації.
  Адреса: 44600, смт. Маневичі, вул. Незалежності, 30; Тел. 21471 , факс: 21787; E-mail: post@manаdm.gov.ua
  © 2014 manadmin.gov.ua