Версія для друку
Середа, 04 листопада 2015 07:54

2 листопада 2015 року Харитонюку Віталію Ігоровичу мало б виповнитись 20…

В стінах Четвертнянської школи відбулася урочиста лінійка-реквієм та відкриття пам’ятної дошки Віталію Харитонюку, який поліг на сході України, захищаючи рідну землю від ворога. Школа, як рідна мати – виколисує, леліє дітей, готуючи їх до життя. З роками діти виростають, стають юнаками та юнками. А школа їх випроводжає в самостійне життя та чекає  на теплі зустрічі з ними. 2 листопада один з випускників 2013 року в день свого 20-річчя повернувся до рідної школи меморіальною дошкою. Віталій Харитонюк щодня поглядом з портрету зустрічатиме і проводжатиме учнів та вчителів школи. І ніби нагадуватиме кожному про те, що він поклав життя аби його земляки та всі українці жили в мирній і квітучій країні. Віталій любив цей світ, він любив Україну, любив рідну землю, саме тому без вагань віддав себе їй до останку. Для рідних і близьких його смерть стала великим потрясінням і непоправною втратою. У пам’яті односельчан він назавжди залишиться світлою і щирою людиною. Для всіх українців – він Герой.  Своє ім’я він вже вписав золотими літерами в історію школи, села, країни. Немає сумніву, що меморіальна дошка Віталію Харитонюку не стане просто табличкою  на стіні. Згадка про одного із сотень полеглих у боях за незалежність передаватиметься із покоління в покоління. Роки, скільки б їх не минуло, не зітруть імена тих, хто не повернувся з зони АТО. На подвигах героїв виростуть діти, котрі розбудують нову, сильну, єдину,  незалежну Україну.

На відкритті пам’ятної дошки були присутні мама і рідні Віталія, вчителі та учні Четвертнянської школи, голова районної державної адміністрації Андрій Линдюк, голова районної ради Людмила Веремчук, начальник відділу освіти Олександр Гаврилюк, сільський голова Стефанія Підвальна, начальник відділу районного військового комісаріату підполковник Сергій Федотов, представники Луцької організації автомайдану України Андрій Попик, Сергій Кушнір, Тарас Степанюк, Сергій Абрам, Дмитро Василенко, Марія Дерманська.

Зі словами глибокої подяки за виховання сина звернувся до мами Героя голова райдержадміністрації Андрій Линдюк: «Низько вклоняюся Вам за вашу дитину, яка захистила нашу країну від ворога і не впустила його на Волинську землю. Завдячуючи Віталію, ми сьогодні маємо можливість жити. Його героїчний та мужній подвиг назавжди залишиться в нашій памяті. Герої не вмирають.»

Своїми спогадами про Вітю поділилася перша вчителька Сучко Наталія Андріївна: «Світловолосе хлопченя з круглими допитливими очима, з тоненькою шийкою було не просто моїм улюбленим учнем. Воно було дитиною, до якої мене по особливому притягувало. Якщо Віті не було в школі, то в класі чогось не вистачало. Він гарно читав, переказував, любив розв’язувати задачі, писав гарні за змістом твори. Чомусь запамяталося, як на урок природознавства він разом зі своїм дідусем підготував гарну розповідь про ластівок. Разом із хлопцями він дуже любив грати у футбол і не раз з перерви на урок приходив з мокрим чубом. Вітя був дуже доброю, емоційною і щирою дитиною. Він ніколи не говорив брехні і дуже дорожив дружбою. Мені було дуже приємно, що його тато передавав мені привіт від солдата. Вітю ми пам’ятатимемо завжди.»

Право відкрити пам’ятну дошку надали однокласникам Віталія. Освячення провів настоятель Свято-Преображенської храму отець Серафим.

Пам’ятна дошка виготовлена за кошти приватного підприємця Миколи Васаги.

Відділ інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

апарату райдержадміінстрації

Переглядів 1122 Останнє редагування Середа, 04 листопада 2015 13:58

Галерея зображень