27 лютого 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Прес-центр
 • Відеоінформація
 • ЗМІ про нас
 • Виступи керівництва
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Управління юстиції
 • Районна філія ВОЦЗ
 • Оголошення
 • Земельні питання
 • Вивчення громадської думки
 • Адміністративні послуги
 • Публічна інформація
 • Децентралізація влади
 • Містобудування та архітектура
  Економічний розвиток
 • Маневиччина туристична
 • Бюро правової допомоги
 • Допомога армії
 • Вибори ОТГ
 • Вакансії державної служби
 • Відділ ДРАЦС
 • Очищення влади
 • Громадське обговорення
 • Безвіз
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Енергоефективність
 • Електронне звернення
 • Рік англійської мови
 • Програма "Власний дім"
 • Фонд соціального страхування
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29  
  Головна>Громадські слухання щодо оптимізації шкіл району
  П'ятниця, 19 лютого 2016 20:17

  Громадські слухання щодо оптимізації шкіл району

  В районному центрі відбулися громадські слухання по питанню оптимізації шкіл району за участю голів районної державної адміністрації, районної ради, сільських (селищних) голів, депутатів, керівництва та голів батьківських комітетів загальноосвітніх навчальних закладів.

  Першим виступив голова райдержадміністрації Андрій Линдюк, який і  зініціював проведення таких громадських слухань. Порадитись, почути думку досвідчених, знайти компроміс, обговорити з професіоналами та дійти згоди в даному питанні – основна мета таких зборів. І головна ціль оптимізації,  як неодноразово наголошував на цьому очільник виконавчої влади району, -  це не економія коштів за рахунок закриття шкіл, скорочення робочих місць, а підвищення якості освіти, створення рівних умов для кожної дитини задля адаптації її в суспільстві та  конкурентоспроможності  сільського учня по відношенню до міського,  доступність в  здобутті безкоштовної вищої освіти.   

  В доповіді голови райдержадміністрації зазначалось: «В порівнянні з 2001 роком число учнів в районі зменшилося на 2037, кількість вчителів зросла на 45. Ми маємо по середніх школах зменшення учнів на 1400, по початкових – на 145, в базових – на 400. При цьому кількість навчальних закладів лишилась та сама – 59. Протягом останніх двох років принципи фінансування освіти істотно змінилися. Однакова сума грошей на рік виділяється на кожну дитину. Проте для району кожен учень обходиться в різну суму. Зокрема, минулорічні видатки найменшими були на учня Маневицької  ЗОШ №2-гімназії і становили – 8тис.грн., Прилісненської ЗОШ та Маневицької ЗОШ №1 -  9тис.грн., Колківської ЗОШ-ліцею – 10тис.грн. Найбільше грошей пішло на дітей з малокомплектних шкіл - 35-45 тис.грн. Якщо ж говорити про матеріальне забезпечення шкіл. Коли є можливість придбати комп’ютери, телевізори, спортивний інвентар та  інше, то в яку школу його варто передати в першу чергу? В ту, де 50 учнів чи 500? Думаю, відповідь очевидна. Що стосується перспективного плану модернізації (оптимізації) шкіл району, то реалізувати його можна буде лише при умові придбання для району 10 автобусів та створення безпечних доріг для підвозу учнів. Тому план модернізації слід розцінювати не як офіційний документ, а як програму дій, що розрахована не на один рік.»

  Зі зверненням від батьківського комітету школи  села Криничне виступила Наталія Павлюк: «Зараз в нашій школі навчається 40 учнів, а в 2020 році буде 52 учні. Наші випускники навчаються у більше як 10 вищих навчальних закладах. В школі села Криничне тепло і затишно. Ми не хочемо, щоб наших дітей довозили в Четвертню. Дорога до села дуже погана і відстань не мала – 7 км. Якщо учні там будуть цілий день, то потрібно для них організувати хоча б дворазове харчування за кошти батьків, а це не малі гроші.  Сьогодні діти мають слабке здоров’я і для них буде дуже важко ще раніше прокидатись і пізно повертатись додому. 12 солдатів з нашого села воюють на сході України для того, щоб у їхньому рідному селі закрили школу?» (планується залишити лише початкову школу)

  Копиллівський сільський голова Костянтин Давидюк звернувся до керівництва району з проханням не поспішати оптимізовувати чи закривати школи, бо вважає, що проблема не в якості освіти, а в її фінансуванні. «Я побував в Польщі, Прибалтиці, Білорусії. І перед тим як ці країни провели реформи, то більше 100 мільярдів доларів вклали в дороги. Там дійсно багато дітей довозяться до шкіл, але є можливість це зробити максимум протягом 15 хвилин. Специфіка нашого району - найбільший за площею у Волинській області. І це слід врахувати.»

  Представник батьківської громади ЗОШ І-ІІ ст. села Набруска Світлана Пилипчук у своєму виступі була категоричною, бо тема підвозу їхніх дітей є дуже болючою. Тільки нещодавно учнів з Набруски почав довозити автобус в Нову Руду, а раніше взагалі ніякого транспорту не було. У виступі пані Світлани прозвучало: «Поки не буде хорошої дороги та нормального транспорту, то ми не дозволимо закрити школу.» 

  Слово взяв старожитець освіти Віталій Котеленець, який вже понад 54 роки пропрацював на педагогічній ниві. Але, що дуже потішило і здивувало у його виступі, на відміну від його молодших колег, Віталій Дмитрович переконаний, що неможливо жити вчорашнім днем, недопустимо виховувати та навчати дітей тими методами, які запроваджували 10, 20, 30 років тому. «Реформа освіти необхідна. Я бачу цей шлях через створення сильних базових шкіл. Їх має буде небагато, але там здобуватимуться високі знання, і в них сконцентрується сильна матеріально-технічна база.»

  Директор Цмінівської школи І-ІІІст. Олександр Мурашко вважає, що оптимальними є класи, в яких навчається в межах 15 дітей. І бачить сьогодні проблему не в створенні належних матеріальних умов для учнів, а піднятті престижності знань, в бажанні самих дітей вчитися. З 300 дітей, що навчаються в Цмінах, половина доїжджають. Є три автобуси, але директор школи бачить потребу в 5. І це при умові проведення капітального ремонту доріг. Вбачає  хорошою ідею створення в районі однієї показової школи. Бо лише на конкретному прикладі можна переконати батьків, що це є перпектива для їх дітей.

  Директор Новосілківської школи Оксана Будь сказала, що ще два роки тому, коли вперше постало питання про закриття школи, вона разом з іншими вчителями і батьками збирали підписи, щоб не допустити таке явище. А вже сьогодні, приймаючи сторону дітей, стало зрозумілим, що таке закриття необхідне. Вважає, що діти повинні формуватись в колективі, а не навчатись індивідуально. Директора хвилює подальша доля самого приміщення школи.

  Олег Ковердюк, директор ЗОШ І-ІІІ ст. с.Оконськ, сказав: «Першочергово має вирішуватись питання доріг, далі – транспорту. І лише після цього можна буде наважуватись закривати чи оптимізовувати школи, попередньо вивчивши думку батьків. Не слід закривати й очі на те, що сьогодні вже багато дітей району  після 9 класу навчання продовжують в ліцеях, гімназіях міста Луцька, що збільшує їх шанси вступити до вищого навчального закладу на державну форму навчання. Так що ми повинні констатувати, що маємо проблеми і з самою якістю освіти. Що стосується остаточного рішення про модернізацію шкіл району, то це прерогатива місцевих депутатів і офіційне рішення залишається за ними.»

  Депутат районної ради Людмила Веремчук запропонувала дочекатися нормативних документів з даного питання. «Відбуватимуться реформи, пройде децентралізація, створяться об’єднані громади. Після чого всі навчальні заклади перейдуть в громади, які й будуть на місцях вирішувати подальшу долю шкіл. Ми маємо гіркий досвід закриття дитячих садочків  і знаємо, як сьогодні важко відкрити хоча б одну групу. Не слід розбурхувати ситуацію в районі, треба радитись з батьками і виважено приймати рішення,» - вважає Людмила Володимирівна.

  Депутат обласної ради Людмила Кирда підтримала позицію Людмили Веремчук і озвучила Перспективний план оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів, в якому йдеться про 17 шкіл Маневицького району. План розміщений на офіційному сайті райдержадміністрації. Людмила Федорівна переконана, що будуть прийняті зміни до бюджету і в район надійдуть додаткові кошти на фінансування освіти. Також, на її думку, щоб вирішити ряд питань в районі, необхідно писати звернення до Верховної Ради  та Кабінету Міністрів України.

  Фактаж і досвід відчувався у найбільш щирому та критичному виступі  виконуючої обов’язки начальника відділу освіти Валентини Книш: «Перспективний план модернізації складений для того, щоб визначити напрямок, за яким ми маємо рухатись далі. В які дороги першочергово вкладати гроші, скільки необхідно автобусів, яка демографічна ситуація  в районі? Як зробити освіту якіснішою – основна мета реформи. Не будемо займатись популяризацією, намагатись комусь сподобатись, бо всім нам присутнім в залі відомий реальний стан справ в освіті. Не варто мене переконувати, що в маленьких класах діти отримують кращі знання, ніж в повних. Бо за 18 років педагогічної діяльності я маю досвід роботи і в початковій школі,  і в ЗОШ І-ІІІ ступенів. І знаю, що і підготовка вчителя до уроку інша, і адаптація дитини в колективі, і якість знань різна. І далеко не на користь малокомплектних класів. Сьогодні ми маємо 6 початкових шкіл, де немає жодного класу, бо відповідно до законодавства кількість учнів у класі має становити не менше 5 осіб. Існує заборона суду на створення класів-комплектів. З 1 вересня 2016 року припиняється виплата освітньої субвенції загальноосвітнім навчальним закладам, в яких менше 25 учнів (крім початкової школи). В наступному навчальному році першокласників буде у Гуті-Лісівській – 2, у Замості 1, у Заріччі – 3, у Калинівці – 4, у Майдані – 5, у Набрусці – 3, у Нічогівці - 5,  у Новоукраїнці – 1, у Підцаревичах – 7, у Семках – 2, у Хряську – 7. Тобто лише 4 школи з 11 матимуть право навчати дітей у класі. Іншим запропонують індивідуальну форму навчання. І ці проблеми освітянам відомі. Тому, думаю, варто не підбурювати батьків, а проводити з ними роз’яснювальну роботу задля спільного вирішення наболілих проблем.»

  Голова районної ради Анатолій Мельник підсумував: «Ми хочемо побудувати європейську країну, але боїмося будь-яких змін. Бажаємо, щоб влада радилась з громадами, а у відповідь чуємо, що громадські слухання чи обговорення лише розбурхують людей. Сьогодні будь-яких проектів рішень щодо оптимізації чи закриття шкіл в районній раді немає. І офіційне рішення дійсно за районними депутатами. Але ми, як влада, вже сьогодні зобов’язані донести до людей інформацію про реформи, які назрівають, новації, які неминучі та проблеми в освіті, які необхідно спільно вирішувати.»

  Відділ інформаційної діяльності

  та комунікацій з громадськістю

  апарату райдержадміністрації

  Переглядів 2643 Останнє редагування Четвер, 25 лютого 2016 09:33
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Маневицька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Маневицькій райдержадміністрації.
  Адреса: 44600, смт. Маневичі, вул. Незалежності, 30; Тел. 21471 , факс: 21787; E-mail: post@manаdm.gov.ua
  © 2014 manadmin.gov.ua