Версія для друку
Середа, 15 травня 2019 14:48

Вшанування пам’яті першого командира УПА на Волині Василя Івахіва відбулося у Чорнижі

З нагоди відзначення пам’ятної дати  (13 травня 1943 року у селі Чорниж  було вбито організатора і першого командира УПА на Волині – Василя Івахіва) у с. Чорниж проведено скорботний мітинг.

Сільський голова Микола Сокол  у своєму виступі сказав:

  • 13 травня минуло 75 років з дня загибелі першого командира УПА на Волині Василя Івахіва. З березня по листопад 1943 року проіснувала Колківська повстанська республіка.  Село Чорниж знаходилося в самому центрі військових подій. Для селян тоді були тривожні часи: уночі навідувалися люди з  УПА, червоні партизани  або вояки Армії Крайової. Люди не знали: чи зберуть збіжжя, чи виживуть.

Довідково: за свідченнями історика  із 23-річним стажем збору свідчень про національно - визвольний рух на Волині в 1938-1944 роках, автора 12 опублікованих і 18 неопублікованих книг  про його події, керівника Волинського регіонального представництва Інституту української археології та джерелознавства ім. М. С. Грушевського  НАНУ  України, кандидата  історичних наук  Івана Пуська (Пущук) з м. Луцьк, «13 травня 1943 року біля с. Чорниж Маневицького району у сутичці з підрозділами гітлерівців загинув ініціатор творення УПА на  Волинському Поліссі, підполковник Василь Івахів та дев’ять його побратимів. Ідентифіковані могили знаходяться на кладовищі села Бечаль Костопільського району Волинської області.»

Директор Чорнижівської загальноосвітньої школи  Марія Сидорук  у своїй промові до односельчан розповіла про історичні події тих років, посилаючись на спогади старожилів,-

  • На місці загибелі бійців односельчани протягом двох тижнів  звозили пісок і насипали високу гору, на верхівці якої встановили хрест. На жаль, на сьогодні гора осунулася, поросла травою. А на могилі підполковника Василя  Івахіва та  його побратимів  у с. Бечаль встановлено пам’ятник у вигляді тризуба. У шкільному музеї створено куточок слави славних воїнів УПА « Гей, там на півночі на Волині».

На завершення мітингу школярі заспівали повстанських пісень. Присутні вшанували полеглих у боях за волю і незалежність України хвилиною мовчання . До пам’ятного хреста від  представників виконавчої влади району, жителів села було покладено квіти.

Відділ з питань внутрішньої та

інформаційної політики апарату

 райдержадміністрації

Переглядів 405 Останнє редагування Середа, 15 травня 2019 16:32

Галерея зображень