Версія для друку
Понеділок, 20 травня 2019 12:25

Втрутимося в проблему раніше, ніж вона втрутиться в життя сім’ї.

Районна громадська організація «Довіра» продовжує активно працювати. Так за її ініціативи 17 травня у бібліотечному Арт – кафе  проведено навчальний семінар «Про філософію, зміст і практику раннього втручання». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Підвищення спроможності батьківських ГО та співпраця з ОТГ задля впровадження послуги Раннього втручання на місцевому рівні», що реалізується спільно з громадською  спілкою «Всеукраїнське об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України» в межах впровадження проекту «Батьківстка адвокація раннього втручання в Україні – стратегічне планування та регіональні міні – проекти», та ГС «ВГО «НАІУ» й міжнародний фонд «Відродження».
Лектори - Тетяна Міщук – лікар-невролог, заступник директора КРУЗТ ЛМЦР «Джерело», Оксана Винярська – сімейний психотерапевт, Людмила Аннич – мама дорослої дівчини з інвалідністю, керівник програми «Батьки для батьків», Ганна Стасюк – сурдопедагог КЗЛОР ЛСЗШІ Марії Покрови -  розповіли  про особливості виявлення біологічних та соціальних факторів ризику щодо порушення розвитку дитини; можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу у ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу; попередити ускладнення неповносправності в функціонуванні сім`ї.

                Голова районної  громадської організації «Довіра»  Наталія Шишолик зосередила увагу присутніх саме на важливості Раннього втручання  –

  • Наша організація поповнюється новими членами, це маленькі діти, які вже мають інвалідність. Надзвичайно важливим є Раннє виявлення та втручання спеціалістів у фізичний та психосоціальний розвиток дитини. Ми  підтримуємо  діяльність у програмі, яка здійснюється  міждисциплінарною командою. Спеціалісти котрої співпрацюють між собою з метою надання цілісної та комплексної допомоги сім’ї та дитині. До команди Раннього втручання входять фахівці:
  • Психолог
  • Фізичний терапевт
  • Спеціаліст з комунікації (логопед)
  • Лікар (педіатр, невролог)

Рівноправними членами команди також є батьки дитини, саме вони є експертами стосовно нагальних потреб та можливостей своєї дитини. Послуга Раннього втручання надається як в спеціально організованих центрах раннього втручання, так і дома, та в інших місцях в яких сім’я може стикатися з проблемами та перепонами (дитячі майданчики, магазини, та ін.), тому що головна мета - це підвищення можливостей дитини в її природньому середовищі.

Учасниками семінару були батьки дітей з інвалідністю, фахівці, які працюють з такими сім’ями, педагоги інклюзивного навчання, психологи та соціальні працівники шкіл, а також представники  виконавчої влади району.

Відділ з питань внутрішньої та

 інформаційної  політики апарату райдержадміністрації

 

Переглядів 306