Версія для друку
Понеділок, 02 грудня 2019 16:11

Відбулося засідання районної координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми

28 листопада 2019 року в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Андрія БУРАКА відбулося засідання районної координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми за участю суб’єктів взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Під час проведення засідання координаційної ради підведено підсумки роботи суб’єктів взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству за 11 місяців поточного року та окреслено основні завдання в рамках проведення  щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та подальшої співпраці у сфері запобігання та протидії домашньому насильству з метою створення в районі соціального простору вільного від насильства.

Згідно із інформацією Маневицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, на профілактичному обліку кривдників перебуває 67 осіб, з них: 63 чоловіки, 4 жінки. Поставлено на облік кривдників з початку року 67 осіб, знято з обліку 32 особи. Складено з початку року 67 протоколів за статтею 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З початку 2019 року до відділу «Маневицьке бюро правової допомоги» Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулося 2 постраждалі особи з метою оформлення документів для звернення до суду для винесення кривднику обмежувального припису. За результатами судового розгляду на 1 особу винесено обмежувальний припис, друга справа знаходиться на стадії розгляду.

У закладах загальної середньої освіти систематично проводиться  інформаційно-просвітницька робота з усіма учасниками освітнього процесу з  питань забезпечення прав дітей та протидії булінгу. 72 учні із шкіл району проживають у 33 сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах. Двічі на рік адміністраціями шкіл, психологічною службою району здійснюється обстеження житлово-побутових умов цих дітей та складаються відповідні акти. Також здійснюється соціальний супровід цих сімей практичними психологами та соціальними педагогами.

В районі функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, з початку року цією бригадою здійснено 31 виїзд в населені пункти району. За результатами виїздів 29 сімей взято на облік Маневицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, як сім'ї,  які опинилися в складних життєвих обставинах, члени яких постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

  Під час виїздів мобільної бригади особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі проводиться інформування щодо послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо), які вони можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо надавачів таких послуг, роз’яснюється постраждалим особам їх права, визначені законом, можливості отримання допомоги від суб’єктів взаємодії, розповсюджуються серед населення відповідні інформаційні матеріали.           

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

Переглядів 498 Останнє редагування Понеділок, 02 грудня 2019 16:13

Галерея зображень