Версія для друку
Субота, 25 липня 2015 15:33

Міністерство фінансів представило прогрес за податковою реформою та результати індустріальних комунікаційних платформ

23 липня 2015 року на прес конференції у Кризовому медіа центрі Заступник Міністра фінансів Олена Макеєва розказала про поступ на шляху податкової реформи та презентувала результати індустріальних комунікаційних платформ – простого та ефективного механізму спілкування людей із владою, який допоможе створити чесну та прогресивну податкову систему в Україні.

Головною метою індустріальних комунікаційних платформ є дослідження існуючих проблем різних галузей економіки України у сфері оподаткування та напрацювання пріоритетів для майбутніх податкових реформ. Заходи спрямовані, в першу чергу, на отримання від представників різних індустрій бачення проблем, викликів та перспектив для розвитку, а також мають на меті встановлення постійного діалогу  між громадськістю, бізнесом  та Цільовою командою реформ. Таким чином Платформи допомагають визначити спільні пріоритети податкової реформи.

«Головними результатами проведених нами 16 індустріальних комунікаційних платформ є визначення ключових пріоритетів податкової реформи, налагодження постійного діалогу з бізнесом, а також створення робочої групи з питань розробки пропозицій щодо врегулювання існуючих проблемних питань законодавства», - зазначила на сьогоднішньому брифінгу Олена Макеєва.

Основними спільними проблемами різних індустрій було визначено тіньову економіку, нерівномірне податкове навантаження на бізнес, високе податкове навантаження на фонд заробітної плати, велика частка контрабандної продукції на ринку, а також нестабільність податкового законодавства. До цього переліку можна також додати відсутність довгострокової передбачуваної акцизної політики, додатковий імпортний збір, непрозоре адміністрування податків та невідшкодування ПДВ.

Саме відповідно до окреслених вище проблем, за результатами Платформ були спільно визначені основні пріоритети реформ, які допоможуть вирішити всі ці питання. Отже, до пріоритетів реформ увійшли:

  1. Створення податкових стимулів для поступового виведення бізнесу з тіні
  2. Створення рівних умов оподаткування, вдосконалення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності
  3. Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці
  4. Впровадження ефективних програм боротьби з контрабандою та порушенням митних правил
  5. Введення мораторію на внесення змін до ПКУ
  6. Запровадження довгострокової передбачуваної акцизної політики, поступове збільшення акцизних ставок;
  7. Скасування імпортного збору з 1.01.2016
  8. Вдосконалення системи адміністрування податків, спрощення звітності, впровадження додаткових сервісів, автоматизація процесів, вдосконалення адміністрування ПДВ.

Дані кроки, визначені безпосередньо разом із громадськістю та бізнесом, допоможуть створити ефективний та прозорий податковий клімат, який буде сприяти розвитку підприємництва, зростанню економіки та, як результат, збагаченню українських громадян.

Важливо зазначити, що для досягнення цієї мети цілий ряд заходів на законодавчому рівні вже було здійснено. Так, було скасовано оподаткування військовим збором за ставкою 1,5% доходів фізичних осіб від операцій з валютними цінностями, удосконалено функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, правила трансфертного ціноутворення та зменшено податковий тиск на платників податків. Важливим кроком для захисту найменш захищених представників бізнесу було звільнення від застосування РРО платників єдиного податку 2 та 3 груп з обсягом доходу до 1 млн. грн., та скасування обов’язкового ведення обліку товарних запасів для таких платників єдиного податку.

Міністерство фінансів дякує бізнес-спільноті, професійним та громадським організаціям за взаємодію та активну участь в розробці податкових реформ, адже успіх реформ – наша спільна справа.

Ознайомитися із підсумками індустріальних комунікаційних платформ можна за посиланням.

Переглядів 1851