12 грудня 2017 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Прес-центр
 • Відеоінформація
 • ЗМІ про нас
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Управління юстиції
 • Районний центр зайнятості
 • Оголошення
 • Земельні питання
 • Вивчення громадської думки
 • Надання адміністративних послуг
 • Публічна інформація
 • Децентралізація влади
 • Містобудування та архітектура
 • Очищення влади
 • Громадське обговорення
 • Енергоефективність
 • Економічний розвиток
 • Електронне звернення
 • Рік англійської мови
 • Вибори ОТГ
 • Вакансії державної служби
 • Маневиччина туристична
 • Бюро правової допомоги
 • Відділ ДРАЦС
 • Безвіз
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2017 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  Середа, 30 травня 2012 08:26

  Звернення громадян

  ІНФОРМАЦІЯ

  про звернення громадян, що надійшли до райдержадміністрації за 9 місяців

  2017 року, та організацію виконання в районі Указу Президента

  України від 07.02.2008 №109

  Протягом 9 місяців 2017 року до райдержадміністрації надійшло 601 звернення громадян, з них: 570 письмових /поштою/ та 31 усне /на особистому/виїзному прийомі керівництва райдержадміністрації та по телефону довіри/. Із загальної кількості звернень – 40 колективних, 51 неодноразове, 3 дублетних, 4 електронних (отримані через сайт райдержадміністрації), 8 анонімних (без прізвища), через органи влади (включаючи звернення по Урядовій гарячій лінії) надійшло107 звернень.

  У порівнянні з тим же періодом 2016 року проглядається збільшення письмових звернень (570 проти 536); усні звернення залишаються практично на рівні (31 проти 33), як і колективні (40 проти 41); звернень через органи влади (включаючи звернення по Урядовій гарячій лінії) зменшилося (107 проти 135).

              Найбільше питань у зверненнях порушено:

  • щодо виділення матеріальних допомог на лікування, ліквідацію наслідків пожежі, стихії, призначення і виплат субсидій та соціальних допомог (352) - відповідно до Програми соціального захисту населення Маневицького району на 2015-2018 роки з районного бюджету виділено матеріальних допомог на загальну суму 228800 грн.
  • аграрної політики і земельних відносин (144) – прийнято 107 розпоряджень голови райдержадміністрації про відведення в натурі (на місцевості) земельних ділянок в розмірі земельних часток (паїв) громадянам;
  • щодо вирішення проблем у сфері комунального господарства, електрифікації (20), з приводу працевлаштування (12), питань освіти (14), охорони здоров`я (18), дотримання законності і охорони правопорядку (11).

  Всього за 9 місяців 2017 року у зверненнях порушено 614 питань, усі питання розглянуто, з них за результатами розгляду по:

  • 165 питаннях – дано роз`яснення;
  • 389 питань – вирішено позитивно;
  • 22 питання – відмовлено;
  • 32 питання знаходиться на контролі;
  • 6 – не підлягають розгляду

              В основному зверталися громадяни соціально незахищених категорій населення – пенсіонери, інваліди, безробітні та особи, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, члени сімей мобілізованих (учасників АТО), учасники АТО.  

              На виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 керівництвом райдержадміністрації проводяться виїзні прийоми громадян відповідно до затверджених розпорядженнями голови райдержадміністрації від 24 січня 2017 року № 34, від 30 березня 2017 року № 157 та від 04 липня 2017 року          № 286 графіків виїзних особистих прийомів керівництва райдержадміністрації на лютий-березень, квітень-червень, липень-вересень 2017 року відповідно. У звітному періоді 2017 року керівництвом райдержадміністрації проведно 9 виїзних прийомів у населених пунктах району та зареєстровано 11 звернень.

              Для надання підтримки соціально-вразливим категоріям населення за принципом „єдиного вікна” при управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації діє „мобільний соціальний офіс”, утворений розпорядженням голови райдержадміністрації від 25 травня 2012 року № 240 для здійснення виїзного обслуговування населення. Виїзне обслуговування мешканців населених пунктів району „мобільним соціальним офісом” здійснюється 4 рази на місяць відповідно до затверджених начальником управління соціального захисту населення райдержадміністрації графіків, які розміщуються на офіційному веб-сайті райдержадміністрації, для виконання заходів соціального захисту населення (інформування з питань діючого законодавства, приймання заяв та відповідних документів від громадян, які звертаються за призначенням соціальних допомог, за принципом „єдиного вікна”, тощо). Протягом 9 місяців 2017 року здійснено 37 виїздів мобільного соціального офісу до 73 населених пунктів району, під час яких прийнято 2671 пакет документів на призначення державних соціальних допомог, компенсацій, субсидій та надано 2482 консультації з питань призначення допомог, компенсацій та субсидій.

  З метою забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення розпорядженнями голови райдержадміністрації від 03 січня 2017 року № 4 та № 6 затверджено графіки  проведення „прямих телефонних ліній” головою, його першим заступником та керівником апарату районної державної адміністрації, а також керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району на 2017 рік.  Головою, його першим заступником та керівником апарату районної державної адміністрації у звітному періоді проведено 53 „прямих телефонних лінії” та 18 „прямих телефонних лінії” проведено керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації. При наявності такі звернення реєструються у журналах обліку особистого прийому громадян, на них оформляються картки обліку особистого прийому громадян з поміткою ”пряма телефонна лінія”. В районну газету подаються оперативні оголошення про проведення цих ліній.

              Розпорядженням голови райдержадмінстрації від 6 квітня 2017 року № 168 „Про функціонування „Телефону довіри” в районній державній адміністрації запроваджено з 10 квітня 2017 року функціонування в райдержадміністрації телефонного зв`язку з населенням  - „Телефон довіри”. У звітному періоді зареєстровано 5 звернень по телефону довіри райдержадміністрації.

  З метою забезпечення інформування громадян про хід реалізації соціально-економічної політики в районі розпорядженням голови районної державної адміністрації від 03 січня 2017 року № 5 завтерджено графік виїздів інформаційно-роз’яснювальних груп у населені пункти району на січень-грудень 2017 року. Протягом 9 місяців 2017 року здійснено 9 виїздів таких груп.

  Також у райдержадміністрації діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, утворена розпорядженням голови райдержадміністрації від 1 грудня 2011 року № 661. Робота громадської приймальні спрямована на забезпечення реалізації конституційного права громадян на правову допомогу, реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, відновлення їх у разі порушення. Протягом 9 місяців 2017 року до громадської приймальні звернулося 59 громадян, яким надано юридичні консультації з питань трудового законодавства, спадкування, щодо виділення в натурі земельних ділянок в розмірі паїв, передачі в оренду землі, надано допомогу в написанні заяв на отримання матеріальних допомог на лікування тощо.

  Крім цього, на допомогу громадянам оформлено інформаційні куточки, розміщені на І та ІІ поверсі адмінприміщення (біля приймальні голови райдержадміністрації), із зразками оформлення звернень, законодавчими актами тощо.

  У лютому поточного року проведено оцінку роботи із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації згідно Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації за 2016 рік. За результатами проведеної оцінки складено відповідну довідку. Спеціалістам, відповідальним за ведення роботи із зверненнями громадян, під час проведення оцінки надано практичні та методичні рекомендації щодо роботи із зверненнями громадян.

              Продовжує роботу комісія з питань розгляду звернень громадян в районній державній адміністрації; протягом 9 місяців  поточного року  відбулося 6 засідань комісії. Проведено 5 днів контролю.   

              В районній державній адміністрації проводиться щоквартальний аналіз роботи із зверненнями громадян у формі звітів, які подаються голові райдержадміністрації. Інформації про стан роботи із зверненнями громадян розглядаються на нарадах при голові райдержадміністрації та керівникові апарату райдержадміністрації.

              Зокрема, на засіданні колегії райдержадміністрації 28 лютого 2017 року розглянуто аналітичну довідку про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у 2016 році у порівнянні з 2015 роком (рішення №1/5). За результатами розгляду прийнято відповідне розпорядження голови райдержадмінітрації від 03 березня 2017 року № 109 „Про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у 2016 році”.

              Інформацію про роботу із зверненнями громадян в райдержадміністрації за І квартал 2017 року за резолюцією голови райдержадміністрації розглянуто на нараді у керівника апарату райдержадміністрації (протокол від 26 квітня 2017 року  № 3).

              Аналітичну довідку про роботу із зверненнями громадян в райдержадміністрації за І півріччя 2017 року розглянуто на колегії райдержадміністрації 19 вересня 2017 року (рішення  № 4/5). За результатами розгляду прийнято відповідне розпорядження від 22 вересня 2017 року № 392 „Про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у І півріччі 2017 року”.

              Контроль за станом ведення діловодства за зверненнями громадян здійснюється шляхом проведення перевірок та надання методичних і практичних рекомендацій особам, відповідальним за ведення діловодства в органах місцевого самоврядування та структурних підрозділах райдержадміністрації.

  У звітному періоді проведено 14 перевірок дотримання законодавства за зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації (5) та органах місцевого самоврядування (9). В ході проведення перевірок секретарям сільських, селищних рад, спеціалістам структурних підрозділів надано методичну та практичну допомогу у веденні роботи із зверненнями громадян.

  На офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці „РДА і громадськість” оприлюднено інформацію про роботу із зверненнями громадян у райдержадміністрації за 2016 рік та результати проведеної оцінки роботи із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації згідно Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації за 2016 рік, а також інформацію за І квартал та І півріччя 2017 року; розміщено графік прийому громадян з особистих питань у районній державній адміністрації та виїзних особистих прийомів керівництвом райдержадміністрації; оголошення про функціонування телефону довіри; склад комісії з питань розгляду звернень громадян в районній державній адміністрації та Положення про неї.

  У районній газеті „Нова доба” у рубриці „Наші інтерв`ю” висвітлюються інтерв`ю з керівництвом райдержадміністрації, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та підприємств, установ, організай щодо їх діяльності, планів тощо. Головою райдержадміністрації щомісяця проводяться зустрічі з представниками ЗМІ, під час яких обговорюються актуальні соціально-економічні питання з життя району, що висвітлюється у рубриці „З перших уст”.

  ***

  Інформація

  про звернення громадян, що надійшли до райдержадміністрації за І півріччя

  2017 року, та організацію виконання в районі Указу Президента України від 07.02.2008 №109

  Протягом І півріччя 2017 року до райдержадміністрації надійшло 372 звернення громадян, з них: 355 письмових /поштою/ та 17 усних /на особистому/виїзному прийомі голови райдержадміністрації та його заступника. Із загальної кількості звернень – 32 колективних, 26 неодноразових, 3 дублетних, 4 електронних (отримані через сайт райдержадміністрації), 6 анонімних (без прізвища), через органи влади (включаючи звернення по Урядовій гарячій лінії) надійшло 82 звернення.

  У порівнянні з тим же періодом 2016 року проглядається збільшення письмових звернень (355 проти 343), усні звернення залишаються практично на рівні (17 проти 18). Збільшилося колективних звернень (32 проти 28); звернення через органи влади (включаючи зверння по Урядовій гарячій лінії) залишаються на рівні (82 проти 83).

              Найбільше питань у зверненнях порушено:

  -         щодо виділення матеріальних допомог на лікування, ліквідацію наслідків пожежі, стихії, призначення і виплат субсидій та соціальних допомог (197) - відповідно до Програми соціального захисту населення Маневицького району на 2015-2018 роки з районного бюджету виділено матеріальних допомог на загальну суму 124700 грн.

  -         аграрної політики і земельних відносин (102) – прийнято 69 розпоряджень голови райдержадміністрації про відведення в натурі (на місцевості) земельних ділянок в розмірі земельних часток (паїв) громадянам;

  -         щодо вирішення проблем у сфері комунального господарства, електрифікації (12), з приводу працевлаштування (6), питань освіти (13), охорони здоров`я (15), дотримання законності і охорони правопорядку (9).

  Всього за І перше півріччя 2017 року у зверненнях порушено 383 питання, усі питання розглянуто, з них за результатами розгляду по:

  -          122 питаннях – дано роз`яснення;   

  -          225 питання – вирішено позитивно;

  -          8 питань – відмовлено;

  -          23 питань знаходиться на контролі;

  -          5 – не підлягають розгляду              

              В основному зверталися громадяни соціально незахищених категорій населення – пенсіонери, інваліди, безробітні та особи, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, члени сімей мобілізованих (учасників АТО), учасники АТО.  

              На виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 керівництвом райдержадміністрації проводяться виїзні прийоми громадян відповідно до затверджених розпорядженнями голови райдержадміністрації від 24 січня 2017 року № 34, від 30 березня 2017 року № 157 та від 04 липня 2017 року № 286 графіків виїзних особистих прийомів керівництва райдержадміністрації на лютий-березень, квітень-червень, липень-вересень 2017 року відповідно. У першому півріччі 2017 року керівництвом райдержадміністрації проведно 6 виїзних прийомів у населених пунктах району та зареєстровано 7 звернень.

              З метою надання підтримки соціально-вразливим категоріям населення за принципом „єдиного вікна” при управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації діє „мобільний соціальний офіс”, утворений розпорядженням голови райдержадміністрації від 25 травня 2012 року № 240 для здійснення виїзного обслуговування населення. До складу робочої групи „мобільного соціального офісу” входять працівники управління соціального захисту райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду у Маневицькому районі, районного центру зайнятості, служби у справах дітей та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації.

              Виїзне обслуговування мешканців населених пунктів району „мобільним соціальним офісом” здійснюється 4 рази на місяць відповідно до затверджених начальником управління соціального захисту населення райдержадміністрації графіків, які розміщуються на офіційному веб-сайті райдержадміністрації, для виконання заходів соціального захисту населення (інформування з питань діючого законодавства, приймання заяв та відповідних документів від громадян, які звертаються за призначенням соціальних допомог, за принципом „єдиного вікна”, тощо). Протягом І півріччя 2017 року здійснено 26 виїздів мобільного соціального офісу до 50 населених пунктів району, під час яких прийнято 2153 пакетів документів на призначення державних соціальних допомог, компенсацій, субсидій та надано 1869 консультації з питань призначення допомог, компенсацій та субсидій.

  З метою забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення розпорядженнями голови райдержадміністрації від 03 січня 2017 року № 4 та № 6 затверджено графіки  проведення „прямих телефонних ліній” головою, його першим заступником та керівником апарату районної державної адміністрації, а також керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району на 2017 рік.  Головою, його першим заступником та керівником апарату районної державної адміністрації у І півріччі 2017 року проведено 39 „прямих телефонних лінії” та 12 „прямих телефонних лінії” проведено керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації. При наявності такі звернення реєструються у журналах обліку особистого прийому громадян, на них оформляються картки обліку особистого прийому громадян з поміткою ”пряма телефонна лінія”. В районну газету подаються оперативні оголошення про проведення цих ліній.

              Розпорядженням голови райдержадмінстрації від 6 квітня 2017 року № 168 „Про функціонування „Телефону довіри” в районній державній адміністрації запроваджено з 10 квітня 2017 року функціонування в райдержадміністрації телефонного зв`язку з населенням  - „Телефон довіри”. У звітному періоді зареєстровано 2 звернення по телефону довіри райдержадміністрації.

  З метою забезпечення інформування громадян про хід реалізації соціально-економічної політики в районі розпорядженням голови районної державної адміністрації від 03 січня 2017 року № 5 завтерджено графік виїздів інформаційно-роз’яснювальних груп у населені пункти району на січень-грудень 2017 року. Протягом І півріччя 2017 року здійснено 6 виїздів таких груп.

  Також у райдержадміністрації діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, утворена розпорядженням голови райдержадміністрації від 1 грудня 2011 року № 661. Робота громадської приймальні спрямована на забезпечення реалізації конституційного права громадян на правову допомогу, реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, відновлення їх у разі порушення. У І півріччі 2017 року до громадської приймальні звернулося 38 громадян, яким надано юридичні консультації з питань трудового законодавства, спадкування, щодо виділення в натурі земельних ділянок в розмірі паїв, передачі в оренду землі, надано допомогу в написанні заяв на отримання матеріальних допомог на лікування тощо.

  Крім цього, на допомогу громадянам оформлено інформаційні куточки, розміщені на І та ІІ поверсі адмінприміщення (біля приймальні голови райдержадміністрації), із зразками оформлення звернень, законодавчими актами тощо.

  У лютому поточного року проведено оцінку роботи із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації згідно Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації за 2016 рік. За результатами проведеної оцінки складено відповідну довідку. Спеціалістам, відповідальним за ведення роботи із зверненнями громадян, під час проведення оцінки надано практичні та методичні рекомендації щодо роботи із зверненнями громадян.

              Продовжує роботу комісія з питань розгляду звернень громадян в районній державній адміністрації; протягом І півріччя  поточного року  відбулося 4 засідання комісії.

              В районній державній адміністрації проводиться щоквартальний аналіз роботи із зверненнями громадян у формі звітів, які подаються голові райдержадміністрації. Інформації про стан роботи із зверненнями громадян розглядаються на нарадах при голові райдержадміністрації та керівникові апарату райдержадміністрації.

              Зокрема, на засіданні колегії райдержадміністрації 28 лютого 2017 року розглянуто аналітичну довідку про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у 2016 році у порівнянні з 2015 роком (рішення №1/5). За результатами розгляду прйнято відповідне розпорядження голови райдержадмінітрації від 03 березня 2017 року № 109 „Про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у 2016 році”.

              Інформацію про роботу із зверненнями громадян в райдержадміністрації за І квартал 2017 року за резолюцією голови райдержадміністрації розглянуто на нараді у керівника апарату райдержадміністрації (протокол від 26.04.17  № 3).

              Контроль за станом ведення діловодства за зверненнями громадян здійснюється шляхом проведення перевірок та надання методичних і практичних рекомендацій особам, відповідальним за ведення діловодства в органах місцевого самоврядування та структурних підрозділах райдержадміністрації.

  У звітному періоді проведено 12 перевірок дотримання законодавства за зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації (5) та органах місцевого самоврядування (7). В ході проведення перевірок секретарям сільських, селищних рад, спеціалістам структурних підрозділів надано методичну та практичну допомогу у веденні роботи із зверненнями громадян.

  У районній газеті „Нова доба” у рубриці „Наші інтерв`ю” висвітлюються інтерв`ю з керівництвом райдержадміністрації, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та підприємств, установ, організай щодо їх діяльності, планів тощо. Головою райдержадміністрації щомісяця проводяться зустрічі з представниками ЗМІ, під час яких обговорюються актуальні соціально-економічні питання з життя району, що висвітлюється у рубриці „З перших уст”.

   

  ДАНІ

  про звернення громадян, що надійшли до структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та виконкомів міських (міст обласного значення) рад за І квартал 2017 року у порівнянні з відповідним періодом 2016 року

  Назва

  структурного підрозділу ОДА,

  РДА/МВК

  Кількість

  усіх звернень

  Кількість звернень, що надійшли поштою

  Кількість звернень на особистому прийомі

  Кількість громадян, що звернулись

  Повторних

  Колективних

  Кількість питань, порушених у зверненнях (вказати три основних питання і їх кількість)

  2016

  2017

  2016

  2017

  2016

  2017

  2016

  2017

  2016

  2017

  2016

  2017

  2016

  2017

  Маневицька районна державна адміністрація

  177

  213

  166

  205

  11

  8

  628

  398

  --

  --

  16

  13

  соціальні/106

  земельні/

  36

  комуналь-ні/11

  соціальні/115

  земельні/

  56

  освіти/10

  Назва

  структурного підрозділу ОДА,

  РДА/МВК

  Виїзні прийоми

  «Мобільні офіси» (скільки виїздів)

  Дні контролю

  Телефон довіри

  (скільки звернень)

  Гаряча лінія

  кількість виїзних прийомів

  кількість громадян, що звернулись

  кількість питань, порушених у зверненнях

  2016

  2017

  2016

  2017

  2016

  2017

  2016

  2017

  2016

  2017

  2016

  2017

  2016

  2017

  Маневицька районна державна адміністрація

  7

   виїз-дів

  4 виїзди

  --

  19

  --

  5

  13

  виїздів

  13

  виїздів

  --

  2

  --

  --

  36 прямих тел.

  ліній

  29 прямих тел.

  ліній

   

  Про звернення громадян, що надійшли до райдержадміністрації за І квартал 2017

  року, та організацію виконання в районі Указу Президента України від 07.02.2008 №109

  Протягом І кварталу 2017 року до райдержадміністрації надійшло 213 звернень громадян, з них: 205 письмових /поштою/ та 8 на особистому/виїзному прийомі голови райдержадміністрації та його заступника. Із загальної кількості звернень – 13 колективних, 5 неодноразових, 1 дублетне, 3 електронних (отримані через сайт райдержадміністрації),  5 анонімних (без прізвища), через органи влади, в тому числі по Урядовій гарячій лінії  надійшло 42 звернення.

  У порівнянні з тим же періодом 2016 року проглядається збільшення письмових звернень (205 проти 166) та зменшення на особистих прийомах (8 проти 11). Зменшилося колективних звернень (13 проти 16), але збільшилося звернень через органи влади, у тому числі по Урядовій гарячій лінії (42 проти 34).

              Найбільше питань у зверненнях порушено:

  -          щодо виділення матеріальних допомог на лікування, ліквідацію наслідків пожежі, стихії, призначення і виплат субсидій та соціальних допомог (115) - відповідно до Програми соціального захисту населення Маневицького району на 2015-2018 роки з районного бюджету виділено матеріальних допомог на загальну суму  58000 грн.

  -          аграрної політики і земельних відносин (56) – прийнято 29 розпоряджень голови райдержадміністрації про відведення в натурі (на місцевості) земельних ділянок в розмірі земельних часток (паїв) громадянам;

  -          щодо вирішення проблем у сфері комунального господарства, електрифікації (8), з приводу працевлаштування (4), питань освіти (10), охорони здоров`я (8), дотримання законності і охорони правопорядку (5).

  Всього за І квартал 2017 року у зверненнях порушено 222 питання, усі питання розглянуто, з них за результатами розгляду по:

  -          64 питаннях – дано роз`яснення;

  -          92 питання – вирішено позитивно;

  -          7 питань – відмовлено;

  -          55 питань знаходиться на контролі;

  -          4 – не підлягають розгляду

              В основному зверталися громадяни соціально незахищених категорій населення – пенсіонери, інваліди, безробітні та особи, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, члени сімей мобілізованих (учасників АТО), військовослужбовці, учасники АТО.  

  На виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 керівництвом райдержадміністрації проводилися виїзні прийоми громадян відповідно до затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 24 січня 2017 року № 34 графіку виїзних особистих прийомів керівництва райдержадміністрації на лютий-березень 2017 року. У звітному пероді відбулося 4 виїзних прийоми у населених пунктах району та зареєстровано 4 звернення. Розпорядженням голови райдержадміністрації від 30 березня 2017 року № 157 затерджено графік виїзних особистих прийомів громадян керівництвом райдержадміністрації на квітень-червень 2017 року.

  З метою надання підтримки соціально-вразливим категоріям населення за принципом „єдиного вікна” при управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації діє „мобільний соціальний офіс”, утворений розпорядженням голови райдержадміністрації від 25 травня 2012 року № 240 для здійснення виїзного обслуговування населення. До складу робочої групи „мобільного соціального офісу” входять працівники управління соціального захисту райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду у Маневицькому районі, районного центру зайнятості, служби у справах дітей  та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадмністрації.

              Виїзне обслуговування мешканців населених пунктів району „мобільним соціальним офісом” здійснюється 4 рази на місяць відповідно до затверджених начальником управління соціального захисту населення райдержадміністрації графіків, які розміщуються на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та районній газеті „Нова доба”, для виконання заходів соціального захисту населення (інформування з питань діючого законодавства, приймання заяв та відповідних документів від громадян, які звертаються за призначенням соціальних допомог, за принципом „єдиного вікна”, тощо). Протягом І кварталу 2017 року здійснено 13 виїздів мобільного соціального офісу до 25 населених пунктів району, під час яких прийнято 1615 пакетів документів на призначення державних соціальних допомог, компенсацій, субсидій та надано 1263 консультації з питань призначення допомог, компенсацій та субсидій.

  З метою забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення розпорядженнями голови райдержадміністрації від 03 січня 2017 року № 4 та № 6 затверджено графіки  проведення „прямих телефонних ліній” головою, його першим заступником та керівником апарату районної державної адміністрації, а також керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району на 2017 рік.  Головою, його першим заступником та керівником апарату районної державної адміністрації у звітному періоді проведено 23 „прямих телефонних лінії”, 6 – з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації. В районну газету подаються оперативні оголошення про проведення цих ліній. При наявності такі звернення реєструються у журналах обліку особистого прийому громадян, на них оформляються картки обліку особистого прийому громадян з поміткою ”пряма телефонна лінія”.

  Також прийнято розпорядження голови райдержадмінстрації від 6 квітня 2017 року № 168 „Про функціонування „Телефону довіри” в районній державній адміністрації, згідно якого запроваджено з 10 квітня 2017 року функціонування в райдержадміністрації телефонного зв`язку з населенням  - „Телефон довіри”.

  З метою забезпечення інформування громадян про хід реалізації соціально-економічної політики в районі розпорядженням голови районної державної адміністрації від 03 січня 2017 року № 5 завтерджено графік виїздів інформаційно-роз’яснювальних груп у населені пункти району на січень-грудень 2017 року. Протягом І кварталу поточного року у населені пункти району здійснено 3  виїзди інформаційно-роз`яснювальних груп.

  Також у райдержадміністрації діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, утворена розпорядженням голови райдержадміністрації від 1 грудня 2011 року № 661. Робота громадської приймальні  спрямована на забезпечення реалізації конституційного права громадян на правову допомогу, реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, відновлення їх у разі порушення. У І кварталі поточного року до громадської приймальні звернулося 18 громадян, яким надано юридичні консультації з питань щодо виділення в натурі земельних ділянок в розмірі паїв, передачі в оренду землі, надано допомогу в написанні заяв на отримання матеріальних допомог на лікування тощо.

  Крім цього, на допомогу громадянам оформлено інформаційні куточки, розміщені на І та ІІ поверсі адмінприміщення (біля приймальні голови райдержадміністрації), із зразками оформлення звернень, законодавчими актами тощо.

  У лютому поточного року проведено оцінку роботи із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації згідно Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації за 2016 рік. За результатами проведеної оцінки складено відповідну довідку. Спеціалістам, відповідальним за ведення роботи із зверненнями громадян, під час проведення оцінки надано практичні та методичні рекомендації щодо роботи із зверненнями громадян.

              Продовжує роботу комісія з питань розгляду звернень громадян в районній державній адміністрації; протягом І кварталу поточного року  відбулося 1 засідання комісії.  

              В районній державній адміністрації проводиться щоквартальний аналіз роботи із зверненнями громадян у формі звітів, які подаються голові райдержадміністрації. Інформації про стан роботи із зверненнями громадян розглядаються на нарадах при голові райдержадміністрації та керівникові апарату райдержадміністрації.

              Зокрема, на засіданні колегії райдержадміністрації 28 лютого 2017 року розглянуто аналітичну довідку про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у 2016 році у порівнянні з 2015 роком (рішення №1/5). За результатами розгляду прйнято відповідне розпорядження голови райдержадмінітрації від 03 березня 2017 року № 109 „Про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у 2016 році”.

              Інформацію про роботу із зверненнями громадян в райдержадміністрації за І квартал 2017 року заплановано заслухати на нараді у керівника апарату райдержадміністрації.

              Контроль за станом ведення діловодства за зверненнями громадян здійснюється шляхом проведення перевірок та надання методичних і практичних рекомендацій особам, відповідальним за ведення діловодства в органах місцевого самоврядування та структурних підрозділах райдержадміністрації.

  У звітному періоді проведено 13 перевірок дотримання законодавства за зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації (5) та органах місцевого самоврядування (6). В ході проведення перевірок секретарям сільських, селищних рад, спеціалістам структурних підрозділів надано методичну та практичну допомогу у веденні роботи із зверненнями громадян.

  На офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці „РДА і громадськість” оприлюднено інформацію про роботу із зверненнями громадян у райдержадміністрації за 2016 рік та результати проведеної оцінки роботи із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації згідно Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації за 2016 рік; розміщено графік прийому громадян з особистих питань у районній державній адміністрації та виїзних особистих прийомів керівництвом райдержадміністрації, склад комісії з питань розгляду звернень громадян в районній державній адміністрації та положення про неї.

  У районній газеті „Нова доба” у рубриці „Наші інтерв`ю” висвітлюються інтерв`ю з керівництвом райдержадміністрації, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та підприємств, установ, організай щодо їх діяльності, планів тощо. Головою райдержадміністрації щомісяця проводяться зустрічі з представниками ЗМІ, під час яких обговорюються актуальні соціально-економічні питання з життя району, що висвітлюється у рубриці „З перших уст”.

   

   

  ДОВІДКА

  про роботу із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації

   за 2016 рік за Показниками Методики оцінювання рівня організації роботи

  із зверненнями

  Робота із зверненнями громадян у структурних підрозділах  райдержадміністрації проводиться відповідно до Закону України ”Про звернення громадян”, Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою КМУ від 14 квітня 1997 року № 348 (із змінами і доповненнями), Указу Президента України ”Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” від 7 лютого 2008 року № 109/2008, інших нормативно-правових документів райдержадміністрації.

  Усі пропозиції, заяви і скарги, що надходять до структурних підрозділів райдержадміністрації реєструються в книгах заяв, скарг та пропозицій. Облік особистого прийому громадян керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації ведеться у журналах обліку особистого прийому громадян.

  Офіційні веб-сайти у структурних підрозділах райдержадміністрації не створені, тому надіслання громадянами звернень з використанням мережі Інтернет (через сайт) шляхом  заповнення електронної  формиє неможливим. Разом з тим громадяни можуть надіслати звернення за допомогою засобів електронного зв’язку (електронною поштою). При наявності такі звернення роздруковуються і реєструються у журналах реєстрації заяв, скарг, пропозицій та розглядаються як письмові звернення. Протягом 2016 року до управлінь і відділів електронних звернень не надходило.

  Книги реєстрації заяв, скарг та пропозицій та журнали усного прийому громадян в управліннях та відділах відповідно пронумеровані та прошнуровані, із зазначенням адрес та соціального стану заявників, індексів справ, позначкою про надіслання відповідей заявникам. Однаку книзі реєстрації заяв, скарг та пропозицій відділу освіти райдержадміністрації дублетні та неодноразові звернення зареєстровано як повторні, а у книзі реєстрації заяв, скарг та пропозицій управілння агропромислового розвитку  райдержадміністрації не дотримано хронології в датах при реєстрації неодноразових і дублетних звернень. Також у книзі реєстрації заяв, скарг і пропозицій відділу освіти райдержадміністрації не завжди вказується автор і дата резолюції, у декількох випадках не зроблено відмітки про надіслання відповідей заявникам. На цевказано посадовим особам, відповідальним за роботу із зверненнями громадян.

  При реєстрації усних звернень у журналах обліку особистих прийомів громадян  індекси проставлено вірно, зазначається соціальний стан та категорія заявників, у відділах та управліннях на всі усні звернення надаються роз`яснення під час прийому, однак у відділі агропромислового розвитку райдержадміністрації при дорученні до розгляду іншим виконавцям справи на такі звернення не оформляються. Отже не виконуються положення статті 22 Закону України „Про звернення громадян”, згідно чого – якщо вирішити порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому ж порядку, що й письмове звернення, і відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, вміщується в м'яку обкладинку з усіма документами щодо його розгляду і вирішення, які становлять у справі самостійну групу. На це звернуто увагу посадової особи, відповідальної за роботу із зверненнями громадян.

  Пропозиції, заяви і скарги громадян після їх вирішення з усіма документами щодо їх розгляду і вирішення формуються у справи. Документи розміщуються у справах у хронологічному порядку. Кожна пропозиція, заява, скарга з усіма документами щодо її розгляду і вирішення становлять у справі самостійну групу і вміщуються в м'яку обкладинку, оформлену за встановленою формою. У відділах та управліннях райдержадміністрації справи вцілому сформовано правильно. Разом з тим, у відділі освіти не усі справи є в наявності. На ці недоліки звернуто увагу посадової особи, відповідальної за роботу із зверненнями громадян.

  Протягом 2016 року порушень строків розгляду звернень громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації не зафіксовано. Пропозиції, заяви і скарги, на які даються попередні відповіді, з контролю не знімаються. Рішення про зняття з контролю пропозицій, заяв і скарг приймають посадові особи згідно повноважень після вжиття заходів щодо вирішення порушених у зверненнях питань.

  До структурних підрозділів райдержадміністрації звернення громадян, де порушено питання, вирішення яких не належать до їх компетенції, та які у п`ятиденний термін, з моменту отримання, повинні пересилатися у порядку статті 7 Закону України ”Про звернення громадян” за належністю відповідному органу, не надходили.

  Інваліди Великої Вітчизняної війни, Герої України, Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної праці та жінки з почесним званням ”Мати-героїня” до відділів культури і туризму, освіти, фінансового управління  та управління агропромислового розвитку не звертались. Звернення інвалідів Великої Вітчизняної війни та жінок з почесним званням ”Мати-героїня” в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації розглядалися керівництвом управління.

  Особистий прийом громадян керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації проводиться згідно затверджених графіків, відповідно у кабінеті кожного з них. Інформацію щодо днів та годин прийому розміщено у доступному для громадян місці у адміністративних приміщеннях кожного підрозділу.

  У адміністративних приміщеннях структурних підрозділів на допомогу громадянам оформлено стенди, інформаційні куточки із зразками оформлення звернень, законодавчими актами по зверненнях громадян тощо. В управління соціального захисту райдержадміністрації створено цілий сектор (окремий кабінет) на допомогу громадянам, із зразками різних форм заяв та спеціалістом, який надає відповідні роз`яснення щодо написання та складання тих чи інших документів. У фінансовому управлінні райдержадміністрації стенд відсутній, однак оформлено папку із законодавчими актами по зверненнях, яка знаходиться у секретаря начальника управління. У відділі культури райдержадміністрації є в наявності інформаційний стенд, однак зразки заяв та законодавство про звернення там відсутні. 

  Протягом 2016 року згідно окремих графіків начальники управлінь та відділів райдержадміністрації проводили „прямі телефонні лінії”. Оголошення про проведення цих ліній розміщувалися у районній газеті. При наявності звернення по ”прямій телефонній лінії” реєструються у журналах обліку особистого прийому громадян з поміткою ”пряма телефонна лінія”.

  Усім відповідальним особам за ведення діловодства за зверненнями громадян наголошено щодо обов`язкового роз`яснення порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень  при підготовці відповідей зявникам (особливо відмовних).

  Оцінка роботи із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації за 2016 рік за Показниками Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями за формою додається.

   

  ОЦІНКА 

  роботи із зверненнями громадян у структурних підрозділах Маневицької райдержадміністрації згідно Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в структурних підрозділах РДА у 2016 році 

   ЗАВАНТАЖИТИ

   

   

  ДАНІ

  про звернення громадян, що надійшли до

  Маневицької районної державної адміністрацій та органів місцевого самоврядування

  за 2016 рік у порівнянні з 2015 роком

  № з/п

  Найменування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

  Кількість усіх звернень

  Кількість звернень, що надійшли поштою

  (п.1.1) *

  Кількість звернень на особистому прийомі

  (п.1.2)

  Результати розгляду звернень:

  вирішено позитивно

  п. 9.1

  відмовлено

  у задоволенні

  п. 9.2

  дано роз’яснення

  п. 9.3

  інше

  п. 9.4 – 9.6

   

  2015

   

  2016

   

  2015

   

  2016

   

  2015

   

  2016

   

  2015

   

  2016

   

  2015

   

  2016

   

  2015

   

  2016

   

  2015

   

  2016

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  11

  12

  13

  14

  15

  16

  1.

  Обласні та Київська міська державні адміністрації

                             

  2.

  Обласні та Київська міська ради

                             

  3.

  Районні державні адміністрації (у т.ч. у м. Києві)

  695

  783

  627

  745

  68

  38

  453

  478

  25

  28

  181

  248

  36

  29

  4.

  Районні ради сільських районів

   

  261

  253

  3

  5

  258

  248

  219

  210

  -

  -

  18

  25

  24

  18

  5.

  Міські ради міст обласного значення

                             

  6.

  Міські ради міст районного

  значення

                             

  7.

  Районні ради у містах

                             

  8.

  Селищні ради

  1067

  994

  560

  612

  507

  382

  670

  692

  9

  11

  379

  285

  9

  6

  9.

  Сільські ради

  6068

  6523

  1462

  1748

  4606

  4775

  2473

  3028

  44

  46

  3545

  3439

  6

  10

  10.

  РАЗОМ:

  8091

  8553

  2652

  3110

  5439

  5443

  3815

  4408

  78

  85

  4123

  3997

  75

  63

  * указані пункти Класифікатора звернень громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 858 від 24 вересня 2008 року

  з/п

  Кількість звернень, з них:

  повторних

  (п.2.2)

  колективних

  (п.5.2)

  від учасників та інвалідів війни,

  учасників бойових дій

  (п. 7.1, 7.3, 7.4, 7.5)

  від інвалідів

  І,ІІ,ІІІ групи

  (п.7.7, 7.8, 7.9)

  від ветеранів

  праці

  (п.7.6)

  від

  дітей війни

  (п.7.2)

  від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь

  (п.7.11 ,7.12, 7.13)

  від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

  та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи

  (п.7.14, 7.15)

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  17

  18

  19

  20

  21

  22

  23

  24

  25

  26

  27

  28

  29

  30

  31

  32

  1.

                                 

  2.

                                 

  3.

  1

  -

  66

  50

  92

  33

  56

  81

  3

  1

  9

  2

  17

  40

  20

  60

  4.

  -

  -

  15

  17

  68

  47

  15

  27

  -

  -

  -

  -

  -

  10

  107

  111

  5.

                                 

  6.

                                 

  7.

                                 

  8.

  1

  2

  6

  7

  41

  23

  29

  34

  43

  33

  31

  54

  29

  23

  47

  37

  9.

  8

  15

  18

  12

  386

  378

  370

  334

  194

  196

  513

  485

  1325

  1299

  1395

  1527

  10.

  10

   

  17

  105

  86

  587

  481

  470

  476

  240

  230

  553

  541

  1371

  1372

  1569

  1735

  з/п

  Кількість питань, порушених у зверненнях громадян

  у тому числі питання:

  аграрної 

  політики

  і земельних 

  відносин

  транспорту

   і зв’язку

  фінансової, 

  податкової, 

  митної 

  політики

  соціального захисту

  праці і заробітної 

  плати

  охорони 

  здоров’я

  комунального 

  господарства

  житлової 

  політики

  екології та

  природних

  ресурсів

  забезпечення

  дотримання законності

  та охорони правопорядку, запобігання дискримінації

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  33

  34

  35

  36

  37

  38

  39

  40

  41

  42

  43

  44

  45

  46

  47

  48

  49

  50

  51

  52

  53

  54

  1.

                                             

  2.

                                             

  3.

  753

  792

  133

  139

  14

  5

  1

  1

  417

  472

  18

  13

  17

  19

  46

  35

  15

  9

  11

  6

  26

  16

  4.

  261

  253

  7

  5

  -

  -

  -

  1

  222

  206

  8

  7

  4

  13

  5

  2

  6

  7

  -

  2

  7

  2

  5.

                                             

  6.

                                             

  7.

                                             

  8.

  1067

  994

  383

  278

  32

  -

  9

  3

  51

  163

  36

  20

  23

  2

  92

  136

  68

  33

  48

  15

  21

  25

  9.

  6068

  6523

  1922

  2131

  102

  131

  22

  23

  2262

  2329

  81

  134

  116

  132

  92

  119

  199

  189

  48

  73

  181

  198

  10.

  8149

   

  8562

  2445

  2553

  148

  136

  32

  28

  2952

  3170

  143

  174

  160

  166

  235

  292

  288

  238

  107

  96

  235

  241

  № з/п

                                                                                                                                             у тому числі питання:                

  Штатна чисельність структурного підрозділу роботи  зі зверненнями громадян

  сім'ї, дітей, молоді, гендерної

  рівності, фізичної культури

  і спорту

  освіти, наукової, науково-технічної,

  інноваційної діяльності та інтелектуальної власності

  діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин

  діяльності центральних органів виконавчої влади

  діяльності місцевих

  органів виконавчої влади

  діяльності органів місцевого

  самоврядування

  державного будівництва, адміністративно-територіального устрою

  інші

   

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  2015

  2016

  55

  56

  57

  58

  59

  60

  61

  62

  63

  64

  65

  66

  67

  68

  69

  70

  71

  72

  1.

                                     

  2.

                                     

  3.

  2

  6

  21

  33

  1

  -

  -

  2

  2

  3

  16

  14

  -

  -

  13

  19

  4.

  1

  2

  1

  6

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  5.

                                 

  6.

                                 

  7.

                                 

  8.

  17

  9

  -

  20

  -

  2

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  287

  288

  9.

  80

  88

  32

  72

  4

  5

  1

  2

  8

  19

  19

  21

  -

  11

  899

  846

  10.

  100

   

  105

  54

  131

  5

  7

  1

  4

  10

  22

  35

  35

  -

  11

  1199

  1153

   

  Про звернення громадян, що надійшли до райдержадміністрації за 2016 рік, та організацію виконання в районі Указу Президента України від 07.02.2008 №109

  Протягом 2016 року до райдержадміністрації надійшло 783 звернення громадян (що становить 14,5 звернення на 1000 населення), з них: 745 письмових /поштою/ (що становить 13,8 звернення на 1000 населення) та 38 на особистому прийомі голови райдержадміністрації та його заступника (що становить 0,7 звернення на 1000 населення). Із загальної кількості звернень – 50 колективних, 78 неодноразових, 12 дублетних, 6 електронних, 8 анонімних, 185 звернень надійшло через органи влади (в тому числі по Урядовій гарячій лінії).

  У порівнянні з 2015 роком проглядається збільшення письмових звернень (745 проти 627) та зменшення на особистих прийомах (38 проти 68). Також зменшилося колективних звернень (50 проти 66), натомість збільшилося звернень через органи влади, в тому числі по Урядовій гарячій лінії (185 проти 106), а також неодноразових звернень (78 проти 31) .

              Найбільше питань у зверненнях порушено:

  -         щодо виділення матеріальних допомог на лікування, ліквідацію наслідків пожежі, стихії, для підтримки військовослужбовців-контрактників, призначення і виплат субсидій та соціальних допомог тощо (472) - відповідно до Програми соціального захисту населення Маневицького району на 2015-2018 роки з районного бюджету виділено матеріальних допомог на загальну суму  близько 644600 грн.;

  -         аграрної політики і земельних відносин (139) – прийнято 78 розпоряджень голови райдержадміністрації про відведення в натурі (на місцевості) земельних ділянок в розмірі земельних часток (паїв) громадянам, передачу в оренду тощо ;

  -         щодо вирішення проблем у сфері комунального господарства, електрифікації (35), з приводу працевлаштування (13), питань освіти (33), дотримання законності і охорони правопорядку (16), діяльності органів місцевого самоврядування (14).

  Всього за 2016 рік у зверненнях порушено 792 питання. Усі питання розглянуто, з них за результатами розгляду по:

  -          256 питаннях – дано роз`яснення;

  -          479 питань – вирішено позитивно;

  -          28 питань – відмовлено;

  -          8 питань – не підлягають розгляду;

  -          21 питання знаходиться на контролі.

              Для порівняння у 2015 році у зверненнях порушено 753 питання. Усі питання розглянуто, з них за результатами розгляду по:

  -          217 питаннях – дано роз`яснення;

  -          463 питань – вирішено позитивно;

  -          29 питань – відмовлено;

  -          2 звернення надіслано для розгляду за належністю в порядку статті 7 Закону України „Про звернення громадян”;

  -          42 питання знаходилося на контролі (на кінець року).

              В основному зверталися громадяни соціально незахищених категорій населення – пенсіонери, інваліди, безробітні та особи, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, члени сімей мобілізованих (учасників АТО), військовослужбовці, учасники АТО.  

  На виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 керівництвом райдержадміністрації проводилися виїзні прийоми громадян відповідно до затверджених розпорядженнями голови райдержадміністрації від 11 січня 2016 року № 8, від 05 квітня 2016 року № 147, від 04 липня 2016 року № 301 та від 05 жовтня 2016 року № 414 графіків виїзних прийомів громадян на січень-березень, квітень-червень, липень-версень та жовтень-грудень 2016 року. Протягом звітного періоду проведено 21 виїзний прийом громадян головою райдержадміністрації та його першим заступником (звернень не зареєстровано).

  З метою надання підтримки соціально-вразливим категоріям населення за принципом „єдиного вікна” при управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації діє „мобільний соціальний офіс”, утворений розпорядженням голови райдержадміністрації від 25 травня 2012 року № 240 для здійснення виїзного обслуговування населення. До складу робочої групи „мобільного соціального офісу” входять працівники управління соціального захисту райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду у Маневицькому районі, районного центру зайнятості, служби у справах дітей  та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадмністрації.

  Виїзне обслуговування мешканців населених пунктів району „мобільним соціальним офісом” здійснюється 4 рази на місяць відповідно до затверджених начальником управління соціального захисту населення райдержадміністрації графіків, які розміщуються на офіційному веб-сайті райдержадміністрації, для виконання заходів соціального захисту населення (інформування з питань діючого законодавства, приймання заяв та відповідних документів від громадян, які звертаються за призначенням соціальних допомог, за принципом „єдиного вікна”, тощо). Протягом 2016 року здійснено 54 виїзди мобільного соціального офісу до 108 населених пунктів району, під час яких прийнято 1865 пакетів документів на призначення державних соціальних допомог, компенсацій, субсидій та надано 2341  консультацію з питань призначення допомог, компенсацій та субсидій.

  З метою забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення розпорядженням голови райдержадміністрації від 28 грудня 2015 року № 543 затверджено графіки  проведення „прямих телефонних ліній” головою, його першим заступником та керівником апарату районної державної адміністрації, а також керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району.  У звітному періоді проведено 78 „прямих телефонних ліній” (61 – з головою райдержадміністрації, його заступником та керівником апарату; 17 – з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації). В районну газету подаються оперативні оголошення про проведення цих ліній. При наявності такі звернення реєструються у журналах обліку особистого прийому громадян, на них оформляються картки обліку особистого прийому громадян з поміткою ”пряма телефонна лінія” (зареєстровано 1 звернення по прямій телефонній лінії). Жителям населених пунктів району надано усні роз`яснення на питання, що їх цікавили.

  Згідно затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 12 січня 2016 року № 9 графіку у населені пункти здійснено 9 виїздів інформаційно-роз’яснювальних груп з числа керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району на чолі з керівництвом райдержадміністрації з метою забезпечення інформування громадян про хід реалізації соціально-економічної політики в районі.

  Також у райдержадміністрації діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, утворена розпорядженням голови райдержадміністрації від 1 грудня 2011 року № 661. Робота громадської приймальні спрямована на забезпечення реалізації конституційного права громадян на правову допомогу, реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, відновлення їх у разі порушення. У звітному періоді до громадської приймальні звернулося 63 громадянина, яким надано юридичні консультації з питань щодо виділення в натурі земельних ділянок в розмірі паїв, передачі в оренду землі, надано допомогу в написанні заяв на отримання матеріальних допомог на лікування тощо.

  Крім цього, на допомогу громадянам оформлено інформаційні куточки, розміщені на І та ІІ поверсі адмінприміщення (біля приймальні голови райдержадміністрації), із зразками оформлення звернень, законодавчими актами тощо.

  У січні-лютому поточного року проведено оцінку роботи із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації згідно Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації за 2015 рік. За результатами проведеної оцінки складено відповідну довідку. Спеціалістам, відповідальним за ведення роботи із зверненнями громадян, під час проведення оцінки надано практичні та методичні рекомендації щодо роботи із зверненнями громадян.

  Продовжує роботу комісія з питань розгляду звернень громадян в районній державній адміністрації; протягом 2016 року  відбулося 7 засідань комісії.          

  В районній державній адміністрації проводиться щоквартальний аналіз роботи із зверненнями громадян у формі звітів, які подаються голові райдержадміністрації. Інформації про стан роботи із зверненнями громадян розглядаються на нарадах при голові райдержадміністрації та керівникові апарату, на засіданнях колегії та комісії з питань розгляду звернень громадян в райдержадміністрації.

  Зокрема, на засіданні колегії райдержадміністрації 12 березня 2016 року заслухано інформацію щодо роботи із зверненнями громадян у райдержадміністрації за 2015 рік в порівнянні з 2014 роком та аналізом причин і умов, що породжують неодноразові та повторні звернення (рішення № 1/5). За результатами розгляду прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від від 15 березня 2016 року № 111 „Про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації у 2015 році”.

  Щоквартальні інформації заслухано на нараді у керівника апарату 20 квітня 2016 року (протокол № 4), 20 липня 2016 року (протокол № 7) та 19 жовтня 2016 року (протокол № 9), а також на засідані комісії з питань розгляду звернень громадян в райдержадміністрації 22 квітня 2016 року (протокол № 3), 21 липня 2016 року (протокол № 4) та 13 жовтня 2016 року (протокол № 7).

  Контроль за станом ведення діловодства за зверненнями громадян здійснюється шляхом проведення перевірок та надання методичних і практичних рекомендацій особам, відповідальним за ведення діловодства в органах місцевого самоврядування та структурних підрозділах райдержадміністрації.

  У звітному періоді проведено 27 перевірок дотримання законодавства за зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації (9) та органах місцевого самоврядування (18). В ході проведення перевірок секретарям сільських, селищних рад, спеціалістам структурних підрозділів надано методичну та практичну допомогу у веденні роботи із зверненнями громадян.

  На офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці „РДА і громадськість” оприлюднюються щоквартальні та річні інформації про роботу із зверненнями громадян; розміщуються графіки прийому громадян з особистих питань у районній державній адміністрації та виїзних особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації; тощо.

   

   

  Переглядів 3574 Останнє редагування Вівторок, 31 жовтня 2017 08:56
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Маневицька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Маневицькій райдержадміністрації.
  Адреса: 44600, смт. Маневичі, вул. Незалежності, 30; Тел. 21471 , факс: 21787; E-mail: post@manаdm.gov.ua
  © 2014 manadmin.gov.ua