Версія для друку
П'ятниця, 10 травня 2019 15:35

Відбулися урочистості з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ої річниці вигнання нацистів з України

9 травня у селищі Маневичі на Меморіальному комплексі Вічної Слави відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ої річниці вигнання нацистів з України.

Ведуча заходу наголосила на тому, що:

-Щороку в травні ми відзначаємо День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та річницю вигнання нацистів з України. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва та його перемога.  Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближали люди, яким було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні.

До слова був запрошений голова Маневицької районної державної адміністрації Андрій Линдюк, який звернувшись до всіх присутніх, наголосив на тому, що:

-Дорогі земляки! Ми повинні пам’ятати кожного українця, не тільки червоноармійця, тому що вони воювали на всіх фронтах: і над небом Великої Британії, і на Нормандському фронті, і Північній Африці. Але ми повинні пам’ятати і тих українців, які воювали в УПА. Наші вороги протягом багатьох років робили все, аби ми з вами не пам’ятали сторінок нашої історії, щоб українець з українцем воювали. Та не дивлячись на це, за останні п’ять років, багато того, що від нас замовчували – ми пізнали. На сьогоднішній день ми зрозуміли точно одне – тільки в єдності наше майбутнє.

Дорогі українці! Давайте пам’ятати подвиг усіх, хто віддав свої життя за наше з вами мирне майбутнє. Але особливо прикро те, що  є люди, які говорять, що на Сході України немає агресії Росії проти України, що це громадянська війна, бо воюють українець з українцем. Та ми з вами, маневичани, які не дочекалися своїх 18 земляків, у війні з Росією добре знаємо, що відбувається на Сході України.

Та незважаючи на все, ми сьогодні можемо бути впевнені, що перемога буде за нами, за кожним українцем, тому що ми єдині, сильні і наше діло - праве. Слава Україні! Героям Слава! Вітаю усіх із Днем перемоги над нацизмом!

Слова вітань зі святом звучали від Маневицького селищного голови Олександра Гаврилюка та голови районної ветеранської організації Дмитра Фальковського.

Присутні поклали живі квіти до Вічного Вогню та пам’ятних місць на меморіальному комплексі.

Опісля на площі перед районним Будинком культури відбувся святковий концерт «З Днем Перемоги!». Музичні вітання дарували: Дарина Шкабко «Маки червоні»; ансамбль баяністів дитячої музичної школи «Баяніст грає джаз» (керівник – Оксана Лозовик); Марина Григола «Мальви»; Вікторія Михалевська «Мамо не плач»; Микола Галушко та Василь Дарчук «Волинська-партизанська»; хор ветеранів війни та праці «Вікторія» районного Будинку культури, солісти Ніна Повар та Микола Галушко «Пан полковник синьоокий» (керівник – Ніна Повар, акомпонував – Леонід Марчук); Олег Горайчук «Коли закінчиться війна»; танцювальний колектив «Зернятко» районного Будинку культури «Полька-Українка» (керівник – Людмила Мельник); троїсті музики районного Будинку культури «А я тебе бачив» (керівник – Леонід Марчук); народний аматорський чоловічий ансамбль «Маневицька сотня» районного Будинку культури «Балада о солдате» (керівник – заслужений працівник культур України Василь Дарчук); народний муніципальний духовий оркестр районного Будинку культури (керівник – Володимир Гейко).

Відділ з питань внутрішньої

та інформаційної політики

апарату райдержадміністрації

Переглядів 378

Галерея зображень