11 листопада 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
  • Розпорядчі документи
  • Регуляторна політика
    Публічна інформація
    Інформація з установ району
    Оголошення
    Програми та стратегії району
    Виконання програм та стратегій
  • Децентралізація влади
  • Самоорганізація населення
  • Вивчення громадської думки
  • Очищення влади
  • Електронне звернення
  • Вакансії державної служби
  • Інвестиційний довідник
  • Запобігання проявам корупції
  • Внутрішній аудит
  • АРХІВ НОВИН

    « Листопад 2024 »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2 3
    4 5 6 7 8 9 10
    11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30  
    Вівторок, 06 травня 2014 14:50

    Культура

    З метою рекомендації творів  українського письменника та з нагоди 80–річчя з дня його народження   5 січня в центральній районній бібліотеці проведено виставково-інформаційний калейдоскоп «Василь Стус: поет і громадянин».

    З метою відзначення різдвяних свят в закладах культури району проведено віншування жителів села, виступи різдвяних вертепів, свято колядок, вечорниці: «Сміється небо, золотіють зорі», «Мир цій хаті»,  «Нова радість стала», «Гості з Віфлеєму», «Радуйся земле, син Божий народився!», «На небі зірка ясна засяла», «З Різдвом Христовим!», «Зоря над Вертепом», «Святий вечір на землі», «В день Різдва Христового»,  «Різдвяна вистава»,  «Там високо в синім небі зоря засвітила»,  «Прийшли віншувати до вашої хати», «Народився наш Месія», «Бог предвічний народився», «Добрий вечір тобі, пане господарю», «На різдво Христове», «Із Христом у серці».

     14 січня фольклорний колектив РБК та колективи району прийняли участьу святі колядок та щедрівок «Три празники в гості».

    До свята Василя та старого Нового року в закладах культури проведено віншування жителів, щедрування: «Хай минає рід біда, йде до хати коляда», «Новий рік йде Василя і Маланку веде», «Щедрий вечір, добрий вечір», «Щедрий вечір, українці!», «Селом походжаємо, щастя, радості бажаємо», «Сію, сію засіваю»,  «Щедрівочку заспіваймо»; свято колядок та щедрівок: «По всій Україні від хати й до хати колядка й щедрівка іде всіх вітати».

               22 січня 2018 року, у культурно-мистецькому центрі імені Тараса Шевченка відбулися міськрайонні урочисті збори та святковий концерт.  23 січня, у фойє районного будинку культури відбувся тематичний захід «Соборність України – єдність націй». Серед присутніх – керівник апарату райдержадміністрації Сергій Романюк, голова районної ради Роман Гук, заступник голови районної ради Алла Мельник, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, депутати районної ради, духовенство, представники громадських організацій та небайдужі жителі краю. Завітали на урочистості і представники Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині. Зі сцени звучали чудові вірші та пісні про Україну у виконанні Софії Чеснович, Анжели Потапової, дуету бандуристів у складі Наталії Поліщук та Катерини Фурманюк, учнів опорного закладу ЗОШ І-ІІІ ст. села Суходоли Вікторії Бунди та Максима Юрченка. Доповнила захід книжкова викладка «Ти одна в моєму серці, Україно», що підготували працівники центральної районної бібліотеки. Завершилось свято спільним виконанням Гімну України.

    До Дня Соборності України в закладах культури району проведено концерти колективів аматорського мистецтва: «Україно моя, ти одна, як житття», «Нам берегти тебе, Соборну і єдину», Україна моя! Ти одна як життя», «Моя єдина Україна», «Незалежність держави, соборність та єдність», «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна», «Собор свободи нам серце зігріва» , «Собор свободи нам серце зігріва», «Ти будеш жити, Україно, в моєму серці ти єдина!»; тематичні вечори: «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене», «Єдина, соборна, вільна та незалежна Україна-ненька».

    З метою популяризації  літератури, що висвітлює  події під Крутами в центральній районній бібліотеці 25 січня проведено каскад інформаційних повідомлень «Крути. Крок у безсмертя».

    До дня пам'яті Героїв Крут в закладах культури району проведено бесіди, дитячі ранки, літературні години, вечори пам’яті, уроки мужності:

    «Понад усе вони любили рідний край», «Герої Крут», «Знов під Крутами рясні сніги упали», «Герої Крут – для нащадків взірець», «Квіти у полі, там де Крути…», «Трагедія та перемога», «Під Крутами пішли в безсмертя», «На Аскольдовій могилі – України цвіт», «Кращі з кращих за свободу сміливо стали без вагань».

    1 лютого в центральній районній бібліотеці відбувся день професійного спілкування бібліотечних працівників, де   розглядалися організаційні питання роботи бібліотек, питання оновлення ресурсної бази бібліотек. А також вилучення видань з бібліотечних фондів, причини, обсяги, сучасні форми роботи в книгозбірнях. 

                 8 лютого 2018 року у районному будинку культури відбувся І тур обласного конкурсу читців «Мій любий краю», присвячений 147-й річниці від дня народження видатної української поетеси, прозаїка, драматурга, перекладача, літературного критика та фольклориста Лесі Українки. Слово поетеси звучало у залі з уст 15 учасників художньої аматорської творчості сільських будинків культури та клубів у трьох вікових категоріях: І – до 12 років, ІІ – до 18 років  і ІІІ – від 18 років. За підсумками конкурсу, журі, визначило переможцями:

    І вікова категорія:

    І місце – Богдану Поліщук із віршем «Коли втомлюся я життям щоденним» (клуб с. Новосілки);

    ІІ місце – Ольгу Різник  із поезією «Співець» (БК с. Красностав);

    ІІІ місце - Дарину Федорчук та Ангеліну Шворак із твором «Мамо, йде вже зима» (БК с. Свійчів).

    ІІ вікова категорія:

    І місце розділили між собою Яна Роман з поезією «Сльози-перли» (клуб с. Верба) та Мар’яна Дмитрук “Уста говорять» (БК с. Суходоли);

    ІІ місце посіла Софія Рудь, яка декламувала уривок з прози «Листи» «Твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами» (БК с. Хобултова);

    ІІІ місце – Юлія Грищук із віршем «Співець» (клуб с. Вощатин).

    ІІІ вікова категорія:

    У цій віковій категорії перемогу здобула учасниця народного аматорського театру районного будинку культури Анжела Потапова, яка декламувала поезію «Весна».

                  Конкурсантів оцінювали за чотирма критеріями: виконавська майстерність, режисура та засоби розкриття твору, своєрідність манери виконання і сценічна культура.

    До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в закладах культури району проведено патріотичні, історичні години, години спілкування: «Одвічна біль», «Обпечене серце вогнями війни», «Ми завжди будем в серці пам’ятати», «Народ пам’ятає – народ славить»; бесіди: «Слід Афганської війни», «Пам'ять героям вічна», «Афганська війна очима сьогодення», «Ніхто не створений для війни», «Слід Афганської війни».

    До дня Святого Валентина в закладах культури району проведено: конкурсно-розважальні програми, вечори,  молодіжні шоу: «Вечір полум’яних почуттів», «На крилах любові», «Хвилюючий світ любові», «Так ніхто не кохав», «Моя душа чекає дива», «Усі ми прагнемо любові», «На крилах кохання».

    До Міжнародного дня рідної мови в закладах культури району проведено тематичні, літературні  вечори, дитячі ранки,  вікторини: «Мова – це час, це минуле й сучасне народу», «Мова наша солов’їна»,  «Мови нашої слова – наче музика жива», «О, мово моя, як спів солов’я», «Звучи, вкраїнська мово», «Хочемо мови пізнати скарбницю», «Вивчайте, любіть рідну мову», «Юні мовознавці».

    Міськрайонні скорботні заходи розпочалися із хресної ходи від собору Різдва Христового. Студенти місцевих навчальних закладів із портретами майданівців, духовенство, керівники району, представники установ і організацій району та небайдужі краяни пройшли до пам’ятної дошки загиблим воїнам АТО. Представники влади поклали квіти до портретів Героїв, які ціною власного життя відстоювали незалежність України. Опісля, учасники ходи вирушили до меморіальної дошки Героям Небесної Сотні, де священики міста відслужили заупокійну літію, яку очолив Владика Володимир-Волинський та Турійський Матфей.

                   Також усі бажаючі змогли цього дня відвідати і героїко-патріотичний бібліофреш «Небесна Сотня. Пам’ять не вмирає», що відбувся у центральній районній бібліотеці. Під час проведення масового заходу присутні дізналися про реальні події, які відбувалися на Майдані , а також мали змогу більш детально ознайомитися з іменами Героїв Небесної Сотні та їх героїчними подвигами. До уваги користувачів була представлена література патріотичної тематики художнього та документального змісту.

    До Дня пам’яті  Героїв Небесної Сотні в закладах культури району проведено літературно-патріотичні години, уроки мужності,  години пам’яті, вечори-реквієми, вечори-реквієми:  «Смуток душі», «Ті, що змінили нашу державу і наш народ», «Свободу не спинити», «Небесна Сотня мир оберігає», Хто помирає в боротьбі – в серцях живе навіки», «Не зорі падають із неба. Зірки ідуть у небеса…», «У їхніх серцях жила Україна».

    Переможниця І туру обласного конкурсу читців «Мій любий краю», присвячений 147-й річниці від дня народження Лесі Українки, Анжела Потапова, учасниця народного аматорського театру районного будинку культури 25 лютого прийняла участь в обласному конкурсі читців «Мій любий краю» в с.Колодяжне Ковельського району та нагороджена Подякою.

    З метою популяризації  творчості Лесі Українки та з нагоди її дня народження літератури 22 лютого в центральній районній бібліотеці проведено панораму творчості: «Вічна у слові і славі».

    До 147-ї річниці від дня народження Лесі Українки в закладах культури проведено тематичні вечори, вечори поезії,  вікторини, дитячі ранки, літературні години: «Ти себе Українкою звала», «Мій любий краю», «Славна дочка України», «До мого вікна підійшла весна», «Чи на світі є країна, ще миліша за наш край», «Душа віршами промовляє», «Лесина скарбниця».

    З метою  подальшого розвитку аматорського мистецтва, підвищення виконавської майстерності колективів, поліпшення художнього рівня репертуару та згідно Положення про народний (зразковий) аматорський колектив (студію) закладів культури системи Міністерства культури 27 лютого в районному будинку культури проведено чергову атестацію народного аматорського театру районного будинку культури. Глядачі мали можливість переглянути виставу за легендою Бориса Грінченка «На Русалчин Великдень», уривок з сучасних варіацій на тему І.Котляревського «Наталка-Полтавка», уривок за п’єсою Михайла Старицького «За двома зайцями».

    У центральній районній бібліотеці відбувся вечір історичного портрету «З любов’ю до рідної землі», присвячений 120-й річниці з дня народження видатного дослідника Волині О.М.Цинкаловського. Присутні на заході мали можливість переглянути фільм про видатного вченого, зі слів ведучої, провідного бібліотекаря ЦРБ Тетяни Гричук, отримати цікаву інформацію про історичну постать, який душею і серцем був з Волинню, ознайомитися з книгами О.М.Цинкаловського, матеріалами про його життєвий та науковий шлях,з виставкою світлин з родинного архіву Цинкаловських. Директор РЦБС Людмила Сулік розповіла про родинне гніздо Цинкаловських, про формування Олександра Цинкаловського як вченого, як патріота і просто як шляхетноїособистості.
               Наталія Назарівна Грабарчук, племінниця вченого, поділилася теплими, родинними спогадами про свого дядька. Епістолярна спадщина О. Цинкаловського була висвітлена науковим співробітником краєзнавчого музею Богданом Яновичем. Новими відомостями про родину Цинкаловських поділився з присутніми викладач агротехнічного коледжу, історик, краєзнавець Анатолій Пісоцький. Науковий співробітник історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Орися Вознюк познайомила присутніх зі своїми дослідженнями про села, які зникли з карти Володимир-Волинського району, в порівнянні з відомостями краєзнавчої енциклопедії О.Цинкаловського,а також подарувала бібліотеці перевидане видання О. Цинкаловського «Княжий город Володимир».

                6 березня 2018 року в приміщенні Володимир-Волинської центральної районної бібліотеки відбулися Шевченківські читання «Читаємо Шевченка. Учімося в нього», присвячені дню народження великого Кобзаря. 
    Піднесено та врочисто звучало Тарасове слово у виконанні користувачів бібліотеки, школярів загальноосвітньої школи №1, які відвідали книгозбірню у  цей день. Присутні мали можливість дізнатися про цікаві факти з життя Тараса Шевченка, про які повідомила провідний бібліотекар ЦРБ Тетяна Гричук, почитати найкращі твори Кобзаря, ознайомитися з матеріалами виставки, яка діяла в бібліотеці на протязі Шевченківських днів.

                  Народний аматорський хор ветеранів війни і праці «Пам'ять» виступив з концертною програмою до Міжнародного жіночого дня 8 березня  «Благословенна, жінко, будь у всі віки, від роду і до роду» в громадській організації «Жінки за мир та стабільність».

    До Міжнародного жіночого дня  8 березня в закладах культури району проведено концерти колективів аматорського мистецтва, дитячі ранки: «Усім жінкам присвячується», «У світі все починається з мами», «Жінка та її краса», «Криниця маминого серця», «Від лицарів вітання щирі», «То від жінки музика життя, то від жінки, все життя людини», «Бережімо наших мам», Усі ми прагнемо любові», «Ми вам даруємо тепло своїх сердець», «Одвічна таїна, одвічне диво».

    З нагоди 204-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в закладах культури району проведено: усні журнали, тематичні вечори та дитячі ранки: «Уклін тобі, Тарасе», «Великий син великого народу», «Слово, моя ти єдиная зброя», «Тарасова доля – то правда жива»; конкурс знавців поезії Т.Г.Шевченка, вікторини «Як ми знаємо творчість Т.Г.Шевченка», «Твори Шевченка – України гордість і окраса», Вінок Кобзареві», «Скарби його високих дум».

    12 березня 2018 року, у рамках заходів з нагоди  Шевченківських днів, на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Березовичі відбувся культурно-мистецький захід «З Кобзарем у серці», організований педагогами та учнями навчального закладу спільно із районним будинком культури. Невмирущу поезію Кобзаря читали місцеві школярі: Мельничук Анастасія, Олексюк Богдан, Шпур Іванна, Мельничук Марія, Романюк Анастасія, Ковальська Ангеліна та учасниця народного аматорського театру «Відродження» імені Богдана Берези Анжела Потапова.  Символічним стало декламування Любомиром Гапоном послання поета «І мертвим, і живим…». Художній керівник будинку культури с. Березовичі Оксана Лещук-Янчук виконала пісні «Кобзар» і «Зоре моя вечірняя…». Яскравим доповненням святкового дійства став виступ народного аматорського хору  культпрацівників району «Любисток» під керівництвом Юрія Віслобокова. У їх виконанні прозвучали музичні композиції на слова Тараса Шевченка «Думка» і  всесвітньо відома  «Реве та стогне Дніпр широкий…».

                   З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України 14 березня  в закладах культури району проведено інформаційні години «Доброволець – герой сьогодення»; патріотична бесіди: «Та неоднаково мені…», «Мужність, патріотизм, пам’ять бійців – добровольців»; патріотичні години: «Сьогодні Бог народжується там, де захист – це життя, а не робота», «Гордість і пам’ять», «Патріотизм не має віку»; книжкову виставку: «Будьмо гідними наших героїв».

                 У центральній районній книгозбірні, з нагоди вшанування подвигу українських добровольців, організовано книжково-ілюстративну виставку «Український доброволець – символ патріотизму».

                   27 березня 2018 року у приміщенні районного будинку культури  відбувся семінар клубних працівників клубних працівників району на тему: «Збереження нематеріальної культурної спадщини – пріоритетний напрямок

    роботи клубних закладів».

                  Мета семінару – поширення інформації про значення  нематеріальної культурної спадщини для розвитку суспільства та роль фольклорних, фольклорно-етнографічних колективів у її дослідженні, збереженні, популяризації та відродженні.

                  Методист 1 категорії районного будинку культури Тетяна Гуз надала консультацію на тему: «Культурно-просвітницька діяльність закладів культури по збереженню нематеріальної культурної спадщини»

                 Провідним спеціалістом відділу культури ту туризму райдержадміністрації були надані методичні рекомендації щодо участі  закладів культури в І-му (регіональному) етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості.

                Також на семінарі обговорювали питання підготовки та участі аматорських колективів району у Восьмому Міжнародному фестивалі українського фольклору «Берегиня».

    30 березня 2018 року, у фойє районного будинку культури відбулася виставка пасхальних композицій та  майстер-клас із писанкарства «Писанка мальована, з любов’ю дарована», організовані відділом культури та туризму й відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Музично-хореографічну композицію гостям дійства представили вихованці хореографічного гуртка будинку культури с. Березовичі та учні місцевої школи, яку підготувати працівники районного будинку культури.

    До Дня гумору в закладах культури району проведено концерно-розважальну програму: «Весела гуморина»; гумористичні програми: «Першоквітневі жарти», «Першоквітневий фейєрверк»; розважальні свята: «Веселунчики», «Першоквітнева гуморина»; вечори гумору: «А ми йшли, торбу з сміхом знайшли», «У країні сміху», «Щирий сміх продовжує життя», «Вечір веселого дозвілля».

                1 квітня, напередодні 100 річчя з дня народження відомого українського письменника, першого лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Олеся Гончара, у Володимир-Волинський центральній районній бібліотеці відбулась популяризація його творчого доробку у формі літературного фонтану «Життя в єднанні з творчістю» до якого залюбки долучилися користувачі книгозбірні.

              3 квітня для бібліотечних  працівників району відбувся методичний день, на якому розглядалось питання організації роботи бібліотек за системою таблиць УДК, проведено аналіз вилучення документів з фондів бібліотек, а також аналіз роботи бібліотечних закладів за 1 квартал 2018 року. Була надана консультація «Трансформація функцій публічних бібліотек у реаліях сьогодення.

             До Великодніх свят в закладах культури району організовано виставки пасхальної атрибутики: «Великодня мозаїка», «Писаночка Великодня – з неба ласка йде Господня», «Великодній дивограй», «Візерунки Великодня», «Великодні барви», «Писанкове мереживо», «Христос Воскрес – скажу всій Україні».

             До дня довкілля в закладах культури району проведено бесіди: «Навколишнє середовище і моє місце в ньому», «Довкілля – здорове існування людства», «Чистий зелений світ навколо нас», «Будьмо друзями природи», «Здоров’я – капітал вашого майбутнього»; екологічна гра: «Дивосвіт природи»; вікторину: «Зелені друзі мого краю»; гра-вікторина: «Екологічна  стежина».

             17 квітня 2018 року, у центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги Ярослава Киби «Володимирщина: минувшина і сучасність».

    Захід зібрав всіх тих, хто небайдужий до історії та сьогодення малої Батьківщини, тих хто прагне глибше пізнати своє історичне коріння та ознайомитися з важливими періодами в історії Володимира-Волинського та району. Ярослав Киба розповів про свою роботу над цим виданням, про творчий пошук та історію древнього княжого граду і його мешканців. Акцентував увагу й на тому, що його надихнуло відтворити історію й сьогодення свого краю на папері, мережачи розповідь спогадами з власного життя.

               До обговорення книги долучилися Наталія Грабарчук-Цинкаловська, племінниця відомого вченого Олександра Цинкаловського, науковий співробітник Володимир-Волинського краєзнавчого музею імені Омеляна Дверницького Богдан Янович та директор центральної районної бібліотеки Людмила Сулік.

               24 квітня, з нагоди Дня Чорнобильської трагедії, у Володимир-Волинській центральній районній бібліотеці діяла інформаційно-виставкова панорама «Голосить дзвін стривожено у квітні».

                На знак вшанування подвигу учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, 26 квітня 2018 року, у лекційному залі районного будинку культури відбулася година пам’яті “Гірчить Чорнобиль крізь роки». Слова подяки та підтримки своїм побратимам адресував голова районної організації «Спілка Чорнобиль» Олександр Дзядук.  А режисер районного будинку культури Олена Шарко вкотре повернула пам’яттю присутніх у той трагічний квітень 86-го. Словом та піснею дякували ліквідаторам за подвиг учасники народного аматорського хору культпрацівників району «Любисток».

                  До 32-ї річниці на Чорнобильській АЕС в закладах культури проведено виховні години, вечори-реквієми, тематичні вечори: «Тривожні дзвони Чорнобиля», «Чорна дата біди», «Одвічний слід на Україні», «І все перекреслив урановий атом», «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської», «Чорнобиль – чорний біль», «Під полиневою зорею», «Важкий тягар Чорнобильського неба», «Чорнобиль без грифу «таємно».

               26 квітня  відбулась надзвичайно цікава зустріч у районній бібліотеці. Море позитивних вражень від зустрічі з волинською письменницею Орестою Осійчук, яка презентувала свій роман-фентезі «Айхо, або Подорож до початку» користувачам бібліотеки і всім присутнім. Переможниця літературного конкурсу «Коронація слова 2013», лауреат Загальноєвропейського фестивалю наукової фантастики «Єврокон 2016», цікава співрозмовниця, яка створює у своїх книгах дивовижний світ, гідна спадкоємниця кращих традицій фентезі – ось далеко не повна характеристика Орести Осійчук. Авторка зуміла відкрити незвичайний світ для юних читачів – учнів загальноосвітніх шкіл Березовичівської, Хобултівської, Устилузької та № 1, захопити їх історією про хлопчика Айхо і його пригодами. Презентація відбулась у форматі гри, цікавого діалогу та гадань. На згадку бажаючі мали змогу придбати книгу і автограф від автора.

    З нагоди Всеукраїнського Місяця Червоного Хреста та  з метою формування громадської думки на користь милосердя, у бібліотечних закладах району оформлені тематично-інформаційні викладки літератури: «Милосердя без меж і без кордонів», «Добро починається з тебе», «Милосердя і добро – крила нашої душі», «Людина починається з добра», «Роби добро – отримуй насолоду», «Не будьте байдужими до чужої біди».

    4 травня 2018 року народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Пам'ять» районного будинку культури прийняв участь в обласному фестивалі вокально-хорового мистецтва, виконавців розмовного жанру ветеранів війни і праці, національно-визвольних змагань, присвячений 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, який  відбувся у парку культури та відпочинку м. Ківерці.

    5-6 травня проходив фестиваль-конкурс «ЗлатаФест Золоті таланти України»,  в смт.Клевань, Рівненської області у якому взяли участь понад 70 колективів з усіх регіонів України. Учасники народного аматорського театру «Відродження» ім.Б.С.Берези  районного будинку культури зуміли завоювати прихильність журі та глядачів і взяти перше місце та Гран-прі фестивалю.

    8 травня працівники  відділу культури та туризму райдержадміністрації, районних структурних підрозділів закладів культури долучилися до загальноукраїнської акції «Перша хвилина миру».

     9 травня 2018 року, у День перемоги на площі Героїв міста Володимира-Волинського відбулися урочисті збори, за участю ветеранів, духовенства усіх конфесій, представників органів влади, установ та організацій, учнівської молоді та громадськості. Присутні хвилиною мовчання вшанували тих, кого немає серед нас в урочистий та скорбний день, тих – хто не пройде в колонах сивочолих ветеранів. З глибокою вдячністю схилили голови перед загиблими воїнами у Другій світовій  війні та  воїнами, які  у ХХІ столітті ціною життя боронили територіальну цілісність  України. У пам'ять про них учасники мітингу поклали квіти  до обеліска Слави та дошки пам’яті загиблим учасникам АТО. Духовенство УПЦ КП, УПЦ та римо-католицької церкви відслужили екуменічну панахиду за полеглими. У культурно-мистецькому центрі відбувся святковий концерт за участю колективів аматорського мистецтва міста та району.

    З нагоди дня пам’яті та примирення, 73-ї річниці перемоги у Другій світовій війні біля пам’ятників загиблих односельчан 9 травня в населених пунктах району відбулися мітинги,  панахиди за загиблими в роки Другої світової війни – на фронтах, у партизанському русі, національно-визвольній боротьбі, в концтаборах, у тилу, померлих від ран і старості, а також за тими, хто відстоював територіальну цілісність й незалежність нашої держави в зоні АТО, в розквіті сил відлетів Небесними Сотнями у вічність. Для присутніх було організовано тематичне вітання працівниками закладів культури та загальноосвітніх шкіл: «Мій народе, вклонись героїчним своїм ветеранам», «Біль і пам'ять», «Дай Боже сили нашим солдатам», «Сльозою пам'ять та бринить», «Шана молодих – вам, сивочолі ветерани», «Тих днів не змеркне слава», «Вклонімося, величним тим рокам», «Заквітчана весняним цвітом Перемога», «Будь славен, день святої Перемоги!».

    З нагоди Всеукраїнського Місяця Червоного Хреста та  з метою формування громадської думки на користь милосердя, у бібліотечних закладах району оформлені тематично-інформаційні викладки літератури: «Милосердя без меж і без кордонів», «Добро починається з тебе», «Милосердя і добро – крила нашої душі», «Людина починається з добра», «Роби добро – отримуй насолоду», «Не будьте байдужими до чужої біди».

    До Дня Матері та Міжнародного дня сім’ї в закладах культури району проведено тематичний вечір: «Любі мами»; концерти колективів аматорського мистецтва: «Тобі моя ніжність і серце моє», «Сім’я – ключ до щастя»; розважальні та родинні свята: «Щастя бути разом», «Зберемо воєдино всю свою родину», «Міцна родина, міцна сім’я», «Родина, родина», «Мамина колискова», «Вона – любов, вона – печаль  і втіха…», «Роде наш красний», «Українському роду – нема переводу», «Вам, берегині роду!»

             18 травня, до Дня Європи в Україні,  у центральній районній бібліотеці відбувся  літературно-географічний круїз «Мандруємо країнами Європи», який дав можливість присутнім ознайомитися з традиціями, звичаями європейців, розмаїттям творів сучасних європейських письменників.

    До Дня Європи в Україні в клубних закладах району  проведено: вікторини: «Європейський калейдоскоп»,  «Що ти знаєш про Європу?», «Європа – наш спільний дім», «Кращий знавець Європи»;  розважальні та родинні свята: «В сім’ї вільній, новій»: бесіди: «Європа – наш спільний дім», «Нова Україна в новій Європі», «Україна та Європа», «Знай про Європу більше». В бібліотечних закладах  оформлені книжкові виставки:  «Європейські цінності і України», «Європейський вибір – веління часу і життя», «Україна на шляху до Європи», «Письменники Європи – дітям».

    До 80-х роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років у Володимир-Волинській центральній районній бібліотеці 19 травня діяла тематична виставка літератури «Лицарі патріотичного слова», яка спрямована на відродження національної пам’яті, відновлення історичної справедливості, висвітлення трагічних подій історії України та повернення незаслужено забутих імен і вшанування тих, хто боровся за свободу і незалежність України.

    17 травня 2018 року, вся Україна відзначає День вишиванки – свято, яке об’єднує тих, хто серцем і душею вболіває за свою Батьківщину, пишається нею та поважає багаті традиції українського народу, прославляє безцінні культурні надбання на теренах нашої країни та далеко за її межами. Працівники відділу культури та туризму райдержадміністрації, районних структурних підрозділів закладів культури теж долучилися до святкування та прийшли на роботу в українському національному вбранні.

    19-20 травня учасники народного аматорського театру «Відродження» ім.Б.С.Берези приймали участь у Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі «Соняшник» у м.Києві, що його проводив благодійний фонд «Соняшник» за підтримки Міністерства культури України. За акторську майстерність аматорський театр «Відродження» ім. Богдана Берези  здобув Гран-прі фестивалю-конкурсу.

     22 травня на площі Героїв, біля дошки пам’яті загиблим учасникам АТО, відбулися скорботні заходи до 4-ої річниці великої трагедії, страшного «чорного четверга», коли під містом Волноваха бойовики розстріляли бійців 51-ої механізованої бригади, що дислокувалася у Володимирі-Волинському. Священики відслужили панахиду за загиблими на східних кордонах держави. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

    22 травня 2018 року, виповнюється 157 років з часу перепоховання праху Тараса Шевченка на Чернечій горі у місті Каневі. З цієї нагоди біля пам’ятника Великому Кобзареві священнослужителі звершили заупокійну літію за спокій душі Кобзаря. студенти педагогічного коледжу імені Агатангела Кримського натхненно декламували твори генія українського слова та вірші про долю України. Від імені громадських діячів звернувся до присутніх  керівник Володимир-Волинської міськрайонної організації товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Павло Глущук. Завершився урочистий мітинг покладанням квітів до монумента Тарасові Шевченку.

    31 травня 2018 року, у приміщенні Володимир-Волинської центральної районної бібліотеки, для учасників АТО було проведено презентацію книг про наших захисників, справжніх патріотів, які боронять незалежність та цілісність України на сході держави «З Україною в серці, в Україні живу».

    До Міжнародного дня захисту дітей в закладах культури району проведено театралізовані свята, конкурси, ігри, розваги: «Сонячні краплинки», «Щасливе дитинство», «Дитинства щаслива пора», «Ми маленькі діти на Землі великій», «Країна дитинства – країна мрій», «Світить сонечко для всіх», «Найдорожчі в світі - це є наші діти».

                Працівники районного будинку культури спільно з працівниками відділу освіти, молоді та спорту та службою у справах дітей райдержадміністрації, у с.Березовичі для учнів загальноосвітніх шкіл I-IIIст. с.Березовичі, с.Хобултова та загальноосвітньої школи I-IIст. с.Микуличі провели розважальну програму до  Міжнародного дня захисту дітей «Хай сонцю і квітам  всміхаються діти».

               Центральна районна бібліотека є центром краєзнавчої роботи у Володимир-Волинському районі. Тож, 5 червня 2018 року, у стінах цієї книгозбірні відбувся семінар бібліотечних працівників «Бібліотека – територія краєзнавства».

               Про зміст та  форми краєзнавчої роботи розповіли присутнім директор районної централізованої бібліотечної системи Людмила Сулік,  провідний бібліотекар центральної районної бібліотеки Тетяна Гричук. Напрацюваннями у цій галузі поділилися і працівники сільських бібліотек.

    22 червня проведено міськрайонні заходи, приурочені Дню скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. У пам'ять загиблим у війні на Сході України відбулась панахида та покладання квітів до обеліску Слави, що на площі Героїв, Стели пам'яті та пам’ятного знаку жертвам тоталітарних режимів, який знаходиться на валах городища.

    Народний аматорський хор ветеранів війни та раці «Пам’ять» районного будинку культури з концертною програмою виступив перед бійцями 14 механізованої бригади.

    В закладах культури району проведено уроки мужності, бесіди, патріотичні та історичні години: «Покоління поколінню про війну розкаже», «В ім’я життя, за землю України», «Народ пам’ятає, народ славить»,  «Так починалась війна»,  «Згадаймо ці роки», «В неділю сорок першого…», «Ми згадуємо тих, хто впав на полі бою», «Перед пам’яттю стаю на коліна», «Збережемо в серцях назавжди», «Ще довго пам’яттю болітиме війна», «Солдатський трикутник – жива історія війни».

    21 червня у культурно-мистецькому центрі імені Т.Г.Шевченка відбулися урочисті заходи та святковий концерт за участю аматорських колективів району з нагоди Дня державної служби України.

    З метою подальшого розвитку аматорського мистецтва, підвищення виконавської майстерності аматорських колективів, поліпшення художнього рівня репертуару та згідно Положення про народний (зразковий) аматорський колектив (студію) закладів культури системи Міністерства культури України 25 червня відбулася чергова атестація народних аматорських колективів районного будинку культури: хору культпрацівників району «Любисток», хору ветеранів війни і праці «Пам’ять», ансамблю танцю «Дружба» та фольклорного колективу «Джерело» БК с.Красностав.

             До Дня молоді в закладах культури району проведено: спортивно-розважальні свята: «Ми юний цвіт нової України»,«Секрети молодості»,  «Молодь – надія України», «В молоді наша сила», «Незрівняний молодості шлях»; розважальні свята: «Молодіжний дивограй», «Незрівняний молодості шлях».

              З нагоди відзначення 22-ї річниці Конституції України, з метою популяризації літератури, що висвітлює  події становлення конституції, як основного Закону України, 26 червня,  в приміщенні Володимир-Волинської центральної районної бібліотеки проведено історичний екскурс «Основний закон – Конституція».          

               27 червня в культурно-мистецькому центрі відбулися міськрайонні урочисті та святковий концерт «В нашім серці - Україна» з нагоди Дня конституції України.

    До Дня конституції України в закладах культури проведено: тематичні вечори:  «Конституція - оберіг нашої державності», «Жити за Основним законом», «Живи моя державо – Україно»; концерти  колективів аматорського мистецтва: «Слава і воля України», «Квітни садами, слався піснями, рідна країно моя»; усний журнал: «Жити за Основним законом»; година державності: «Конституція – основний закон  України».

    З метою організації змістовного відпочинку дітей під час літніх канікул, в закладах культури району проведено: ігрову програму «Вгадай мелодію»; гру – подорож: «Мандрівка до країни казок»; свято дитячої творчості: «Паростки майбуття»; гру-вікторину: «Розпочались канікули - нам сумувати ніколи»; ігри для дітей: «Літні розваги»; спортивні ігри: «Спритні й дужі»; розважальну програму: «Веселунчики»; конкурсну програму: «Розумники й розумниці»; розважальний захід: «Ми творчі та талановиті»; конкурсну програму: «Алло, ми шукаємо таланти».

                 03 липня відбувся день професійного спілкування бібліотечних працівників району на якому розглядалися актуальні питання, зокрема: публічна бібліотека як «третє місце» в громадському просторі, робота бібліотек з дітьми під час літніх канікул, питання вилучення документів з фондів бібліотек, був підведений підсумок діяльності бібліотечних закладів у першому півріччі 2018 року.  Реалії сьогодення диктують дедалі нові умови для розвитку книгозбірень і бібліотечні фахівці розуміють, що потрібні нові ідеї, котрі б відкрили перед їх закладами ширші перспективи. Де шукати ці ідеї? Як пристосувати їх до діяльності публічних бібліотек на селі? Як працювати, щоб запропонувати членам своїх громад ті форми обслуговування, які відповідали б їх очікуванням, потребам і запитам? Як бути бібліотеці актуальною і потрібною громаді? Як організувати цікавий відпочинок дітям влітку? На всі ці питання і не тільки, бібліотечні працівники шукали відповіді у центральній районній бібліотеці, в ході Дня професійного спілкування, який провела директор районної централізованої бібліотечної системи Людмила Сулік.

               6 липня 2018 року на березі озера у селі Бегета відбулося районне театралізоване дійство «На Купала дівка цвіт папороті шукала», яке організували відділи культури та туризму, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та Березовичівська сільська рада. Програма свята включала у себе: фольклорно-театралізоване дійство за участю акторів народного аматорського театру «Відродження» імені Б.С.Берези районного будинку культури; концерт за участі аматорських колективів будинків культури сіл Хобултова, Свійчів, Березовичі, районного будинку культури, бібліотеки-клубу с.Бегета; ігри та розваги; святкову дискотеку.

                До свята Івана Купала в закладах культури району проведено театралізовані свята: «Чарівна ніч», «Купальська ніч», «Цвіт папороті», «Ой на Івана, ой на Купала», «Купальські забави», «На калину роса впала – в нас на вулиці Купала».

              10 липня в районному будинку культури проведено нараду клубних працівників району на якій розглянуто питання підготовки та проведення Одинадцятого фестивалю традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я», про хід участі закладів культури району у I (регіональному) етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості, про участь у Восьмому Міжнародному фестивалі українського фольклору «Берегиня», про  хід проведення I етапу обласного огляду-конкурсу із збереження нематеріальної культурної спадщини «В мого покоління – глибоке коріння» .

                  З нагоди 74-ї річниці визволення м.Володимира-Волинського,  району та Волинської області від нацистських загарбників у Володимир-Волинській центральній районній бібліотеці проведено виставково-інформаційний калейдоскоп:  «Мирний день – найвища нагорода». 20 липня  для бійців 14 окремої механізованої бригади  організовано виступ народного аматорського хору ветеранів війни і праці «Пам’ять» районного будинку культури: «Солдат – визволитель у бронзі й піснях».

                В закладах культури району проведено концерти колективів аматорського мистецтва, уроки мужності, бесіди, години пам’яті, виставка малюнків: «Подвигом уславлені», «Хто живе - повинен пам’ятати», «Війна – це жах століть і поколінь», «Герої в пам’яті народній», «На всі часи, на всі віки у спогадах живі», «Слава ветеранам війни», «Народ не забуде ніколи», «У хоробрих є тільки безсмертя».

                21 липня учасники народних аматорських колективів районного будинку культури: хору культпрацівників району «Любисток» та театру «Відродження» імені Б.С.Берези з концертною програмою взяли участь у святкуванні дня села Хмелів.

                З метою організації змістовного відпочинку дітей під час літніх канікул в клубних закладах району проведено конкурси, конкурсно-розважальні програми, вікторини: «Так просто дарувати дітям щастя», «За народними казками», «Ми живемо в Україні», «Свято мильних бульбашок», «Веселі старти», «Традиції та звичаї нашого народу», «Літні пригоди», «Літо ерудитів», «Давайте жити дружно», «Ось так ми», «Ми творчі та талановиті», «Сузір’я талантів».

    02 серпня в центральній районній бібліотеці відбувся методичний день бібліотечних працівників району на якому обговорювались актуальні питання бібліотечної роботи. А також розглядалися питання обліку періодичних видань у бібліотеках, перевірки бібліотечних фондів, вилучення зношених та застарілих видань з фондів бібліотек. 

    5 серпня 2018 року вперше було відзначено День села Галинівка. Святкове дійство проходило на шкільному подвір’ї, яке майоріло всіма кольорами веселки, кликало до себе оригінальними фотозонами, заманювало смачними стравами. Свято повнилося жартами та піснями. Глядачі насолодилися співом народного аматорського фольклорного гурту «Джерело» БК с.Красностав, фольклорного гурту «Калинонька» БК с.Свійчів, вокального гурту «Молодички» БК с.Зимне. Справжньою родзинкою свята була «циганська сім’я» яку майстерно зіграли місцеві жителі.

              10 та 12 серпня народний аматорський колектив «Джерело» будинку культури села Красностав та ансамбль троїстих музик «Оваднівські музики» будинку культури села Овадне прийняли участь у Восьмому Міжнародному фестивалі українського фольклору «Берегиня», який проходив у м.Луцьку. Учасники ансамблю троїстих музик нагороджені дипломом за зайняте ІІ місце у конкурсі музикування «Ой заграйте, музиченьки». 12 серпня учасники народного фольклорного колективу "Джерело" БК с.Красностав, в рамках фестивалю, приймали участь у мистецькій акції «Ми нащадки своїх героїв!» в урочищі Вовчак Турійського району.

             Народний аматорський театр «Відродження» імені Богдана Берези Володимир-Волинського районного Будинку культури став переможцем  та володарем гран-прі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Злата Фест. Золоті таланти України», який відбувся на Чорноморському узбережжі. Окрім того, приємним сюрпризом  для колективу є путівка до Будапешту.

             Свято Дня села у Ласкові, яке відбулось 19.08.2018 року вдалось на славу. Вишуканий сценарій, насичена концертна програма, різномаїття номінацій додали неабиякої святковості. Для дітей було організовано захоплюючий квест "Стежками рідного села", найменших жителів розважали веселі аніматори.

             19 серпня 2018 року у селі Верба відбулося свято Дня села. Святкова програма була насичена пінеспівами, віршами і танцями. Завітали на свято й гості: народний аматорський гурт «Сузір’я» - Турійського Будинку культури та заслужений артист естради Найда Ярослав Андрійович – уродженець села Верба. Місцеві жителі з родинами і гості з інших сіл насолоджувалися гарною погодою, концертною програмою, а також мали можливість скуштувати смачну кашу, запашний куліш, чудовий бограч і побувати в «Корчмі» де всіх частували варениками та салом.

             23 серпня у парку Слов’янському відбулася церемонія урочистого підняття синьо-жовтого стяга. Очільники краю вручили низку відзнак обласного та районного рівня жителям району за вагомий особистий внесок у становлення української державності, активну життєву і громадянську позицію та з нагоди 27-ї річниці Незалежності України. У зв’язку з оголошенням жалоби, святкові заходи до Дня незалежності України були обмежені.

            24 серпня в закладах культури району пройшли культурно-мистецькі заходи присвячені Дню незалежності України, а саме: тематичний і вечір: «Щоб у серці жила Україна» (БК с.Хобултова); літературний вечір: «Від роду до народу слався Україно» (БК с.Ласків); концерти колективів аматорського мистецтва: «Незалежна і свята!» (БК с.Свійчів), «Тобі, Україно, і пісня і слава» (клуб с.Новосілки), «З відданістю Україні в серці» (БК с.Березовичі), «Слава і воля України» (БК с.Білин), «Моя Україно, єдина і вільна, з тобою повязую долю свою» (БК с.Суходоли).

              В рамках святкування Дня Прапора та Дня Незалежності України, у Володимир-Волинській центральній районній бібліотеці відбулась експрес-подорож «Ми горді тим, що з України родом».
    Провідний бібліотекар Тетяна Гричук, разом з користувачами бібліотеки подорожували сторінками історії походження Державного Прапора України та становлення України за роки Незалежності. Присутні мали можливість познайомитися з визначними постатями великих українців та відомих письменників України. Інформацію про захисників нашої держави, які ціною свого життя, відстоюють суверенітет та територіальну цілісність України зі щемом у серці та сльозами на очах сприйняли присутні.
    Пізнавальна гра «Чи знаєш та Україну?» видалася цікавою та захоплюючою.
    Більше відомостей про нашу державу можна було почерпнути з документів представлених на виставці «Ти одна в моєму серці, Україно».

             26 серпня 2018 року, день села урочисто відзначили у Хобултові. Та цьогорічне святкування не схоже на жодні попередні. Адже цього року минає півтисячолітній ювілей відтоді, як в історичних документах вперше з'явлилася згадка про цей населений пункт. Піснями, танцями, конкурсами, веселими розвагами святкували цю подію хобултівчани.

             З метою рекомендації літератури  про життя і творчість української письменниці Л.Старицької-Черняхівської та з нагоди 150 річниці з дня її народження в центральній районній бібліотеці 28 серпня проведено літературну візитка «Слово-суть її життя».

             28 серпня у Зарічанській громаді відбулось свято – День села Заріччя. Найменших гостей свята розважали креативні аніматори. У програмі святкування були  концерт, і розіграш лотереї.    І дорослі, і малі із задоволенням пригощалися кулішем, юшкою, картоплею. Ведучі свята від усього серця вітали теплими словами односельчан. Згадали старожилів, багатодітну сім’ю, наймолодшого жителя,  та інших жителів громади. Свято завершилося святковою дискотекою.

    До дня Знань в закладах культури району проведено дитячі ранки, свята: «Літечко красне, прощавай! Школа рідна, першокласників зустрічай», «Відкрито навстіж двері в школі», «Кличе дытвору у школу вересневий ранок», «Знову вересень в школу скликає», «Добрий день, країно Знань!»,  «Українець, Українка – школи ми малі частинки!», «Здраствуй, школо!».

    4 вересня в центральній районній бібліотеці проведено методичний день для бібліотечних працівників району на якому розглядались організаційні питання роботи бібліотек, аналітичного опису документів у бібліотеках. Бібліотечні працівники району були ознайомлені з інформаційним калейдоскопом (ювілейні дати письменників та пам’ятні дати вересня місяця).

                 До Дня партизанської слави в закладах культури району проведено: тематичні вечори, години історії, уроки мужності, бесіди: «Живе в памяті людській подвиг партизанський», «Звеличимо відвагу з якою вони нам служили»,  «Бережімо мир на цій святій землі», «Україна – земля героїчного народу», «Ніколи не стерти до віку, дороги якими ішли партизани», «Пам'ять про минуле», «Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів», «Мужність партизанська». Народний аматорський хор ветеранів війни і праці «Пам’ять» районного будинку культури 21 вересня побував з концертною програмою «Свічка пам’яті горить і не згорає» у військовій частині.

    В центральній районній бібліотеці організовано тематично-інформаційну викладку літератури «Герої  партизанських лісів».

                 З метою рекомендації літератури про життєвий і творчий шлях В.Сухомлинського та з нагоди 100-річчя з дня його народження 25 вересня в центральній районній бібліотеці проведено літературну годину «Невичерпність педагогічного таланту».

                 Напередодні свята, Всеукраїнського дня бібліотек, у центральній районній бібліотеці, було досить людно. У головну книгозбірню району прийшли бібліотечні працівники сільських бібліотек, друзі, активні користувачі, любителі книги, читання, яким було запропоновано, провідним бібліотекарем центральної районної бібліотеки Тетяною Гричук, активні масові заходи, що відзначилися своєю креативністю, незвичайною фантазією, книжковою різноманітністю. Бібліотечних працівників привітали: заступник голови районної ради Алла Мельник, головний спеціаліст відділу культури та туризму райдержадміністрації Вікторія Курило, директор районної централізованої бібліотечної системи Людмила Сулік.

        30 вересня проведено Одинадцятий  щорічний  фестиваль традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я». В рамках фестивалю відбувався ярмарок сільськогосподарської продукції, виставка-продаж хлібопекарської продукції. Проведено виставку короваїв, у якій свої роботи представили 41 коровайниця з населених пунктів району та районів Волинської області. На виставці-конкурсі снопів були представлені як спільні роботи працівників культури місцевих рад – 8 снопів, так і окремі витвори майстринь, всього 15 снопів. Роботу 16 етнографічних майданчиків забезпечили працівники культури Оваднівської, Зарічанської, Хобултівської, Березовичівскої, Зимнівскої сільських рад, Устилузької міської ради, а також  Горохівський, Камінь-Каширський, Локачинський, Луцький, Ратнівський та Шацький райони представили власні етномайданчики.  На фестивалі були представлені виставки рушників, вишитих картин та подушок, весільних фотографій, картин та живопису, дитячих малюнків, проводились майстер-класи з підручних матеріалів. Родзинкою цьогорічного фестивалю стало дефіле весільних суконь, які, починаючи з 50-х років минулого століття і до наших днів, зберігалися у родинах як сімейні реліквії. Присутні мали можливість насолодитися показом фрагментів весільних обрядів, які підготували фольклорні колективи: «Серпанок» будинку культури селища Благодатне Нововолинської  міської ради, клубу с.Стрільче «Стрільченські молодиці» Горохівського району, «Джерело» будинку культури с.Красностав Володимир-Волинського району, «Центру культури та дозвілля» Зимнівської сільської ради, районного будинку культури, Зарічанської сільської ради, Хобултівської та Березовичівської сільських рад. Розважали учасників фестивалю аматорські колективи з району, області, Львова, Києва. Гостею була відома виконавиця український пісень, народна артистка України Ніна Матвієнко.

    До Міжнародного дня людей похилого віку та дня Ветерана  в закладах культури району проведено тематичні вечори, години спілкування, рейди до людей похилого віку, концерти колективів аматорського мистецтва: «Людина відчуває поважний вік, але душею не старіє»,  «Хто про старших дбає – той гідною людиною зростає»,  «Лиш з добра і любові проростає колосся життя»», «Чужого болю не буває», «Серце забуте обігрійте добром», «Від серця до серця», «Старість, як осінь в природі, прийде до кожного», «Людям на добро».

    5 жовтня учасники фольклорного колективу районного будинку культури взяли участь у концертній програмі з нагоди дня працівників освіти.

    6 жовтня 2018 року, учасники народного аматорського фольклорного колективу «Джерело» будинку культури с.Красностав прийняли участь у концертній програмі до Дня бійця територіальної оборони, яка відбулася на військовому полігоні у Володимирі-Волинському.

    7 жовтня 2018 року в приміщенні БК села Овадне відбувся святковий концерт до Дня людей похилого віку. В гості із концертною програмою приїхали учасники народного аматорського хору ветеранів війни та праці «Пам'ять» районного будинку культури, під керівництвом Тамари Федорівни Дмітрієвої.

                 День 14 жовтня в Україні багатий на визначні події. Зокрема, в цей день відзначаємо: Покров Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва та День УПА. Сьогодні,у центральній районній бібліотеці, відбулась книжкова панорама «Україна. Віра. Перемога», яка була присвячена всім цим подіям. Присутні на заході, який провела провідний бібліотекар ЦРБ Т. Гричук, мали можливість ознайомитися зі славними козацькими звичаями, сторінками визвольної боротьби воїнів УПА за незалежність України, традиціями святкування свята Покрови в Україні та відчути мужність і відвагу наших героїв, які сьогодні захищають східні кордони нашої держави через книги, в яких ці події описані. Захід підготовлено спільно з Володимир-Волинською міськрайонною філією Волинського обласного центру зайнятості.

    14 жовтня учасники народного аматорського фольклорного колективу «Джерело» будинку культури с.Красностав  та працівника районного будинку культури прийняли участь в Першому Всеукраїнському фестивалі повстанської пісні обласному фестивалі патріотичної пісні «За Україну! За її волю!» в м.Луцьку.

    14 жовтня  відбулася низка міськрайонних урочистостей. Розпочалися урочистості панахидою біля пам’ятника ОУН-УПА. Опісля, усі присутні хресною ходою пройшли до дошки пам’яті загиблих учасників АТО (ООС), де священики усіх конфесій відслужили заупокійну літію. До пам'ятного знаку воїнам АТО, в знак глибокої вдячності, лягли жовтоблакитні квіти. Під звуки гімну України пролунали залпи салюту. Продовжилися урочисті заходи святковою концертною програмою біля культурно-мистецького центру за участі творчих колективів району та міста.

              В закладах культури району проведено: тематичні свята: «Нині вільна й незалежна Україна-ненька. Її ревно захищають нові козаченьки» (БК с.Свійчів), «За честь. За славу.За народ!» (клуб-філія с. Микитичі), «Мужність і відвага крізь покоління» (будинок культури-філія с.Рогожани); бесіду: «Любіть Україну», виставка малюнків: «Майбутній захисник України» (БК с.Красностав); конкурсно-розважальну програму для молоді:«Ми України вірнії сини» (БК с.Овадне); відео-подорож «Козацькими стежками: Україна від козацьких днів до сьогодення» (клуб с.Верба); дитячі ранки: «Де козак там воля, де козак там сила!», «Свято сильних, мужніх і безстрашних» (будинок культури-філія с.П’ятидні); тематичний вечір: «Ми сини української землі» (будинок культури-філія с. Стенжаричі); екскурс в історію: «Звідки починався наш родовід» (бібліотека–філія с.Микитичі);  патріотичний урок: «Ми сини української землі» (бібліотека-філія с.Стенжаричі; книжкові виставки, тематичні полички: «Нащадки козацької слави», «Козацька слава України» (бібліотека с.Заріччя), «Герої живуть серед нас» (бібліотека с.Ласків); патріотичну годину: «Мужність і відвага крізь покоління» (бібліотека с.Зимне); «Козацькі забави» (БК с.Льотниче, клуби с.Когильне, с.Володимирівка та с.Поничів; концерти колективів аматорського мистецтва: «Благословенна та держава, що має відданих синів» (Устилузький будинок культури), «Козацькому роду нема переводу» (БК с.Овадне), «Ми є нащадки козацької слави» (будинок культури с.Селець); вечір-зустріч: «Пам'ятай, Україно, героїв своїх»; театралізовану композицію: «Ми – патріоти рідної землі!» (БК с.Березовичі; літературно-музичний вечір: «Слава козацька не вмре, не поляже».

            20 жовтня учасники аматорського народного театру «Відродження» ім.Б.С.Берези прийняли участь у міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі мистецтв «Соняшник» у м.Києві та нагороджені двама дипломами за зайняті 1 місця та гран-прі у номінації акторська майстерність доросла вікова категорія, а також режисер театру Олена Шарко нагороджена почесною грамотою за підтримку дитячої творчості та особистий внесок у творчий та професійний розвиток.

                 До Дня визволення України в закладах культури проведено дитячі ранки, уроки пам’яті,  бесіди,  концерти колективів аматорського мистецтва: «Бережімо пам'ять нащадків», «Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих!», «Солдати безсмертя», «Дорогами визволення України», «Бережімо пам'ять нащадків», «Земля людей, нескорених війною», «Немеркнуче світло Великого подвигу», «Війні немає забуття».

                З метою рекомендації літератури історичної тематики та з нагоди 310 річниці з часу Батуринської трагедії 02 листопада в центральній районній бібліотеці проведено історичну мандрівку «Батуринська слава, біль і відвага».

                06 листопада у Володимир-Волинській центральній районній бібліотеці відбувся День професійного спілкування бібліотечних працівників району, який підготувала і провела директор РЦБС Людмила Сулік. Під час спілкування розглядались питання організації бібліотечного простору, робота бібліотек з фондами в умовах децентралізації, планування роботи книгозбірень на 2019 рік. Увазі присутніх була представлена презентація «Бібліотеки в ОТГ».

                 8 листопада в районному будинку культури відбулася концертно-розважальна програма,  присвячена Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва: «Веселий балагур-культпрацівник»                           урочисті заходи присвячені Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва. Голова районної державної адміністрації  привітала винуватців свята та побажала їм здоров’я, миру, благополуччя і Божого благословіння. Також щиро привітала колег зі святом провідний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації, Галина Руденчук:  за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, досягнення високої майстерності у професійній діяльності та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва грамотами райдержадміністрації та районної ради і відділу культури та туризму були нагороджені кращі працівники галузі.

                  В закладах культури району нагоди Дня української писемності та мови проведено дитячі ранки: ««Квітни, мово наша рідна!»¸ «Українська мова – диво калинове»; вікторини: «Подорож океаном рідної мови», «Рідна мова чиста, як роса»;  урок поезії: «Доторкнутись до краси можна тільки серцем».

                11 листопада учасники народного аматорського театру «Відродження» ім..Б.С.Берези приймали участь в обласному огляді-конкурсі народних аматорських театрів, театральних колективів присвяченого 120-й річниці 
    від дня народження корифея українського театру, народної артистки, лауреата Державної премії імені Т.Г. Шевченка Наталії Ужвій з інсценізацію Олени Шарко «На межі» за п’єсою Богдана Бойчука «Старомодні ночі кохання»  та посіли третє місце.

               17 листопада 2018 року, на площі Героїв міста Володимира-Волинського відбулася сільськогосподарська  ярмарка з нагоди Дня працівників сільського господарства. Колективи аматорського мистецтва районного будинку культури підготували концертну програми з нагоди професійного свята.

               В закладах культури району проведено тематичні вечори, концерти колективів аматорського мистецтва: «Наша доля цвіте в українських ланах», «Уклін доземний вам, і щедрого врожаю», «Пісня і уклін вам, трударі!», «Будь щаслива наша доле, щедрим співом і зерном», «Хлібороби – наші славні трударі»,  «Уклін Вам доземний, невтомні руки трударів», «Ми славимо вас, трударі!», «Слава хлібові святому!».

              Україна! Українці! Національна свідомість! Патріотичний дух!.. Ці твердження стали народними цінностями завдяки подіям, які відбувалися і відбуваються в нашій країні. Такими словами розпочався патріотичний бібліофреш «У революції Гідності – доля народу» присвячений Дню Гідності і Свободи, який відбувся 20 листопада у центральній районній бібліотеці.

               21 листопада 2018 року проведено міськрайонний тематичний захід, приурочений п’ятій річниці Революції Гідності та Свободи, який розпочався хресною ходою від собору Різдва Христового до площі Героїв. Серед учасників зібрання були представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, духовенства, керівники підприємств, установ, громадських організацій, студентська та учнівська молодь, яка у руках несла портрети загиблих Героїв Небесної Сотні. Представники райдержадміністрації та голова районної ради Роман Гук, місцеве духовенство та небайдужі жителі краю поклали квіти до дошки пам’яті загиблим учасникам АТО. Опісля, учасники заходу вирушили до меморіальної дошки Героям Небесної Сотні, де священики міста відслужили заупокійну літію та разом з усіма присутніми хвилиною мовчання вшанували невмирущу пам’ять про загиблих Героїв, які ціною власного життя пробудили у свого народу почуття патріотизму та гідності. За тим учасники зібрання запаливши лампадки, разом з квітами віднесли їх до меморіальної плити «Герої не вмирають». Далі заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи продовжились у районному будинку культури, де усім присутнім подарував гарний настрій та чудову атмосферу, концерт в рамках Всеукраїнського патріотично-мистецького проекту «Браття Українці» за участю Заслуженого академічного Зразково-показового оркестру Збройних Сил України та лідера гурту «Шабля», автора «Гімну АТО» Вови Гейзера.

                В закладах культури району організовано бесіди, уроки мужності, години-реквієм: декламування віршів: «Серце моє – це моя Україна, душу свою віддаю я тобі», «Обирай свободу рідному народу»,  «Навіки слава Україні, героям слава навіки!», «Герої не вмирають! Бо куля душі не вбива», «Вільній людині – гідне життя», «Майдан і українська національна ідея», «За що стояв Майдан», «Революція гідності: ми маємо пам’ятати», «Криниця гідності», «За нашу та вашу свободу».

               З метою рекомендації літератури, що висвітлює непростий період в житті країни та з нагоди Дня пам’яті жертв голодомору в центральній районній бібліотеці організовано виставку-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої».

    24 листопада біля символічної могили «Борцям за волю України» у Володимирі-Волинському було вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні. Духовенство різних конфесій відслужило панахиду за померлими, яку очолив владика Володимир-Волинський і Турійський Матфей. Опісля учасники зібрання долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку» аби душі українців, закатованих нелюдськими системами, диявольськими режимами, знайшли свій шлях додому. Та під звуки скорботних дзвонів, що лунали здаля, зі щемом в серці усі присутні схилили голови в тихій молитві та тривожній хвилині мовчання перед пам’яттю невинно убієнних голодом.

             В закладах культури району проведено бесіди, тематичні вечори, години вшанування, вечори-пам’яті: «На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу сумну!», «Україна пам’ятає, світ визнає», «Ніч огортає мою Україну»,  «Запали свічку пам’яті»,  «Ці трагічні тридцять чорні», «Не гасни, свічко пам’яті!»,   «Людської пам’яті мости…»,«Лиш пам’ять  спомин береже».

             Напередодні Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, який відзначаємо 1 грудня, у Володимир-Волинській центральній районній бібліотеці говорили про проблему епідемії ВІЛ/СНІДу, яка продовжує залишатися актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Для молоді, яка була присутня на заході, було проведено інформаційний калейдоскоп: «Більше знаєш – менше ризикуєш».

    До Всесвітнього  дня боротьби зі СНІДом в закладах культури проведено бесіди, виступи концертно-художніх колективів: «СНІД – знати щоб жити», «СНІД – страшна трагедія століття», «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя», «СНІД: не залишаймось байдужими», «ВІЛ та СНІД: дослівно про проблему», «Молодь за майбутнє без СНІДу», «Загроза і суспільне зло».

    2 грудня 2018 року, в БК села Свійчів завітав народний аматорський театр «Відродження» імені Богдана Берези, яким керує Олена Шарко. У виставі брали участь військовослужбовці Ірина Донець, Тарас Гейник, Андрій Шарко. Глядачі мали змогу подивитися чудову гру акторів-аматорів, які показали присутнім інсценізацію Олени Шарко «На межі» за п’єсою Богдана Бойчука «Старомодні ночі кохання». Вистава викликала захоплення у глядачів і це свідченням того, що сільські мешканці прагнуть того, аби у волинські села повернулось справжнє мистецтво.

                  3 грудня 2018року, у Володимир-Волинському районному будинку культури відбувся фестиваль для дітей з особливими потребами «Повір у себе і ти відкриєш Всесвіт», під час проведення якого діти змогли не тільки реалізувати свій творчий потенціал, познайомитись із новими друзями, поспілкуватись, а й активно відпочити.

    До Міжнародного дня інвалідів в закладах культури району проведено години спілкування, концерти колективів аматорського мистецтва, тематичні вечори: «Теплом своїм зігрій людину», «Від краплини любові», «Добро починається з тебе», «Ваші долі людям не байдужі», «Добром і любов’ю серця обігріємо», «Пісня осені», «З добротою в серці», «Добро й милосердя єднають серця».

                6 грудня 2018 року, у День Збройних сил України у розташування 39-го зенітно-ракетного полку завітали аматори районного будинку культури, які подарували воїнам душевні пісні, та театральні мініатюри.

    З Нагоди дня Збройних Сил України в закладах культури району проведено концерти колективів аматорського мистецтва, години мужності, тематичні вечори, розважальні заходи: «З відданістю Україні в серці», «Військові традиції Збройних Сил України»,  «На захист рідної землі», «За свободу! За державу!», «За честь. За славу. За народ!».

                 З метою рекомендації творів українських письменників та з нагоди ювілейних дат О.Олеся,Б. Грінченка, Є.Сверстюка, М.Хвильового, О.Богачука, М.Вовчка, Є.Плужника в центральній районній бібліотеці організована книжково-ілюстративно-інформаційна виставка «Криниця рідного слова», яка  відкрила можливість всім насолодитися атмосферою почуттів і емоцій, почерпнути дорогоцінні знання та знайти відповіді на хвилюючі питання.

    З метою популяризації  літератури, що висвітлює правову тематику та з нагоди Тижня правових знань в центральній районній бібліотеці відкрито книжково – ілюстративну, інформаційну виставку «Закон. Ми повинні його знати». Користувачі, з її матеріалів, мають можливість ознайомитись зі своїми правами. Зокрема, право на життя, на свободу, на рівність,тощо. І дізнатись про те, що ми маємо усвідомлювати наші права та поважати права інших. Також охочі дізнаються, що 10 грудня щорічно святкується День прав людини, що 10 грудня виповнилося 70 років із дня ухвалення Загальної декларації прав людини, яка у 1948 році була проголошена резолюцією Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй. А символом Всеукраїнського тижня права цього року обрано парасольку на знак об’єднання зусиль усіх правників, органів влади, громадських організацій та міжнародних партнерів задля утвердження та захисту прав людини в Україні. Інформація про контактні телефони гарячої лінії служб,центрів,куди зможуть звернутися всі, хто потребує допомоги, також можна знайти на виставці.

    13 грудня 2018 року, у день Андрія Первозванного у районному будинку культури відбулося театралізоване дійство «Андріївські вечорниці»
    Учасники мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів.
    Щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплий спогад. Адже, як заведено на вечорницях, не обійшлося без веселих змагань, забав, традиційного українського ворожіння та кусання калити.

                З метою  вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в закладах культури проведено бесіди, організовано тематичні виставки: « «Випробування Чорнобилем», «Вони життям платили за життя - світ атомний собою заступивши», «Пам'ять Чорнобиля в наших серцях», «Герої - воїни Чорнобиля», «Гірчить Чорнобиль. Крізь роки гірчить», «Чорнобиль: трагедія, подвиг і пам'ять», «Немає подвигів забутих», «Герої Чорнобиля: ваш подвиг незабутній».

    19 грудня 2018 року вт районному будинку культури відбулося театралізоване дійство до дня святого Миколая «Візерунки Миколая», підготовлене акторами народного аматорського театру "Відродження" ім..Б.С.Берези. Це свято традиційно не обходиться без подарунків, отож і Святий Миколай прийшов не з порожніми руками, кожному він вручив солодкий подарунок, а допомогли йому у цьому відділ освіти, молоді та спорту, управління соціального захисту населення, служба у справах дітей райдержадміністрації (до трьохсот подарунків отримали діти-сироти та ті, які потрапили у складні життєві обставини, діти учасників АТО та малеча з малозабезпечених і багатодітних сімей, а також наші обдаровані учні та стортсмени).

    До дня Святого Миколая в закладах культури району проведено театралізовані свята, дитячі ранки: «Іде  Святий Миколай», «Святий Миколай, прийди діток привітай»,  «Яка радість, який рай, іде Святий Миколай», «Україно, зустрічай, йде до тебе Миколай», «По Вкраїні з краю в край ходить Святий Миколай», «Миколая зустрічаймо в цей святий величний час», «Святий Миколай, до нас завітай!», «Ой хто, хто Миколая любить», «Чодотворець Миколай в нашу хату завітай».

    До Нового року в закладах культури району проведено розважальні заходи, шоу-програми, вітання з Новим роком дітей на дому, дитячі ранки: «Новорічна фієрія», «Засяй чарівними вогнями, благослови на щедрий рік», «Весела зимова пригода», «Гарне свято заходить до нас», «Хай знову Новий рік іде і щастя в кожний дім несе», «Ми Новий рік зустрічаєм, усіх хто в залі ми вітаєм», «Новорічна карусель», «Сяй, гори ялинко наша», «Чудеса новорічної ночі», «Зимова казка».

    26 грудня  в районному будинку культури відбулася зимова розвага для дорослих «Українські буги-вуги».

    27 грудня 2018 року  аматори сцени районного будинку культури провели дитячий новорічний ранок «Веселі хвилинки у Рожевої Свинки» у загальноосвітній школі с.Верба.

                 27 грудня 2018 року, аматорські колективи районного будинку культури виступили з концертною програмою у у Володимирі-Волинському 39-му  зенітно-ракетному  полку, якому виповнилося  два роки від дня створення.

                28 грудня 2018 року, відбувся новорічний ранок, який зібрав у дружньому колі біля святкової ялинки вихованців гуртків районного будинку школяра, дітей позбавлених батьківської опіки та піклування і дітей сиріт, а також дітей працівників структурних підрозділів Володимир-Волинської райдержадміністрації.

    Переглядів 51435 Останнє редагування Понеділок, 21 січня 2019 08:41
    Розробка: Відділ інформаційних технологій
    апарату Волинської облдержадміністрації
    Інформаційне наповнення:
    Володимир-Волинська районна державна адміністрація
    Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
    Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
    © 2014 vvadm.gov.ua